Už atliekų išvežimą mokėsime mažiau

Vilniaus miesto taryba patvirtino naująją atliekų tvarkymo mokestį. Nuo šiol gyventojams šiukšlių tvarkymas kainuos 1-5 centais mažiau. Naujoji tvarka galios metus, kol bus patvirtintas ilgalaikis atliekų tvarkymo projektas Vilniaus mieste.

Šiuo metu daugiabučių namų gyventojai už atliekų išvežimą moka apie 23 ct nuo buto kvadratinio metro. Be to, papildomai po 3 ct nuo buto kv. metro šiems pateikiama sąskaita už stambiagabaričių ir bešeimininkių atliekų išvežimą. Tad iš viso atliekų tvarkymas daugiabučių namų gyventojams per mėnesį kainuoja po 26 ct su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM).

Jau nuo rugpjūčio 1 dienos, gyventojai už atliekų tvarkymą daugiausia mokės po 25 ct nuo kv. metro. Jiems nebereikės papildomai mokėti už stambiagabaričių atliekų išvežimą.

Mažės ir atliekų surinkimo iš šachtinių konteinerių įkainiai. Tokių daugiabučių namų gyventojai, kurių laiptinėse įrengtos atliekų šachtos, dabar už šiukšlių išvežimą moka iki 50 proc. daugiau, nei įprastais konteineriais besinaudojantys vilniečiai. Pagal naująją tvarką maksimalus tarifas šachtinių konteinerių naudotojams bus keliamas ne daugiau kaip iki 30 proc. reiškia, atliekų tvarkymas jiems atpigs 5 centais nuo buto vieno kv. metro.

Nuo šiol individualių namų gyventojai, kurie naudojasi nuosavais konteineriais, mokės nebe pagal faktiškai išvežtų atliekų kiekį, o pagal gyvenamojo būsto plotą. Minimalus tarifas jiems sieks iki 18 ct su PVM už vieną kv. metrą, maksimali riba - 50 ct. už vieną kv. metrą.

Nustatytas ir maksimalus atliekų tvarkymo tarifas visiems juridiniams asmenims: kavinėms, parduotuvėms, kirpykloms ir kitoms įstaigoms. Jis sieks iki 50 ct. su PVM už vieną įstaigos kv. metrą. Iki šiol galiojo tik minimalus 34 ct tarifas už vieną kv. metrą. Atliekų tvarkytojams buvo palikta teisė vienašališkai nustatyti galutinę atliekų tvarkymo kainą juridiniams asmenims.

Taip pat pagal naująją tvarką visi juridiniai asmenys privalės sudaryti sutartis su atliekų vežėju. Daugiabučiuose namuose įsikūrusios įstaigos, besinaudojantys kolektyviniais konteineriais, privalės pasirašyti sutartis su to daugiabučio namo savininkų bendrija arba daugiabutį administruojančia bendrove.

Be to, visus atliekų gamintojus nuo šiol kontroliuos kiekviename rajone sudarytos visuomeninės grupės. Į jas įeis daugiabučių namų savininkų bendrijų atstovai, seniūnijų bei namus administruojančių bendrovių darbuotojai. Šie tikrins, ar visi atliekų gamintojai, jų tarpe ir juridiniai asmenys, turi sudarę sutartis su atliekų vežėju bei kontroliuos, ar atliekos vežamos ne didesniais tarifais, nei nustačiusi Vilniaus miesto taryba. Šios visuomeninės grupės kontrolę vykdys neatlygintinai.


Šiame straipsnyje: atliekosišvežimasšiukšlės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių