„Urbico“ prašosi restruktūrizuojama (papildyta 15.53 val.)

Sostinės eismo sistemos prižiūrėtoja „Urbico“ prašosi restruktūrizuojama. Tai bene vienintelis būdas skolų slegiamai bendrovei išvengti bankroto. Tačiau Vilniaus savivaldybė ir buvę partneriai nelinkę pritarti tokiam planui.

Į teismą - patyliukais

Prašymą iškelti „Urbico“ restruktūrizavimo bylą ketvirtadienį nagrinės Vilniaus apygardos teismas. Restruktūrizuoti įmonę prašo ne savivaldybė, ne jos kreditoriai ir ne sostinės transporto sistemos konsorciumo partneriai - į teismą kreipėsi pats „Urbico“ generalinis direktorius Kęstutis Šimėnas.

Skolų slegiama bendrovė restruktūrizavimo pasiprašė per daug nesiafišuodama. Žinia apie K.Šimėno prašymą gerokai nustebino tiek sostinės savivaldybę, tiek konsorciumo partnerius. „Šito tikėjomės, bet nežinojome, kada tai įvyks“, - portalui sakė bendrovės „Siemens“ Pramonės sprendimų ir paslaugų skyriaus direktorius. Sostinės mero pavaduotojas Vidmantas Martikonis portalui teigė taip pat nežinojęs apie planus restruktūrizuoti „Urbico“.

„Siemens“ bandys sukliudyti

K.Čiplio teigimu, „Siemens“ veikiausiai mėgins priešintis „Urbico“ restruktūrizavimui. Esą įmonė yra nepajėgi vykdyti restruktūrizavimo proceso reikalavimus, ir tai tik pridarytų papildomų nuostolių jos kreditoriams, jų tarpe - ir „Siemens“.

„Manau, tai mūsų netenkins. Mano supratimu, skolų suma per didelė, kad jie sugebėtų restruktūrizuotis. Jeigu būsime pakviesti į teismą kaip kreditoriai, savo nuomonę išreikšime“, - sakė „Siemens“ Pramonės sprendimų ir paslaugų skyriaus direktorius.

Buvusios konsorciumo partnerės jau tąso vienas kitą po teismus. „Urbico“ iš „Siemens“ siekia prisiteisti kompensaciją už nuostolius, kuriuos neva patyrė dėl sostinės Olandų žiede sumontuotų šviesoforų - jų taip ir nepavyko deramai sureguliuoti, ir „Urbico“ buvo priversta juos išmontuoti savo lėšomis. Tuo tarpu „Siemens“ iš „Urbico“ siekia per teismą „išmušti“ apie 10 mln. litų skolų.

Savivaldybei geriau bankrotas

Restruktūrizavimo atveju, „Urbico“ skolų, neoficialiomis portalo žiniomis, siekiančios apie 15 mln. litų, grąžinimas veikiausiai būtų paskirstytas per keletą metų. Neaugtų nei palūkanos, nei delspinigiai. Toks scenarijus netenkina ne tik „Siemens“, bet ir sostinės savivaldybės.

„Arba bankrotas, arba restruktūrizavimas. Restruktūrizavimas iš esmės yra įsipareigojimų vykdymo išvengimas. Tai yra suktas būdas išsisukti nuo pareigų, - portalui sakė Vilniaus vicemeras V.Martikonis. - Gal ir mums bankrotas geriau būtų.“ Pasak jo, galutinį sprendimą turėtų priimti meras Vilius Navickas, kuomet grįš iš atostogų.

Pašnekovo teigimu, savivaldybė viliasi, kad „Urbico“ bankroto atveju bendrovės įsipareigojimus sėkmingai perims „Siemens“ ir kiti konsorciumo partneriai.

Politikas taip pat nepraleido progos įgelti buvusiam sostinės merui Artūrui Zuokui, kurio valdymo metu ir buvo nutarta imtis ambicingos sostinės transporto sistemos pertvarkos. „Visa tai yra dar nuo A.Zuoko laikų. O mes srebiame, ir to srėbimo dar dabar yra tikrai nemažai“, - reziumavo V.Martikonis.

Algos - iš areštuotų sąskaitų

Sprendimo dėl „Urbico“ restruktūrizavimo teismas ketvirtadienį nepriėmė - pasirodi, bendrovė prašė priėjimo prie areštuoto turto. Mat liepą areštavus dalį „Urbico“ turto, bendrovė susidūrė su nemažomis mokumo problemomis.

Teismas leido „Urbico“ dalinai disponuoti areštuotu turtu. Leista iš areštuotų sąskaitų mokėti atlyginimus bendrovės darbuotojams, mokesčius valstybei bei naudoti areštuotą turtą ūkinės veiklos vykdymui.

Kol kas nežinoma, kada teismas apsispręs dėl bendrovės restruktūrizavimo. Su bendrovės vadovu K.Šimėnu portalui nepavyko susisiekti.


Šiame straipsnyje: urbico

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių