Quantcast

UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ darbuotojai rengiasi piketui

  • Teksto dydis:

Dėl Vilniaus savivaldybei priklausančioje bendrovėje „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ vykdomo beprecedentinio darbuotojų teisių pažeidinėjimo 2013 metų spalio 18 dieną, 11 valandą Europos aikštėje, prie Vilniaus miesto savivaldybės organizuojamas piketas.

UAB „Vilniaus gatvių apšvietimo elektros tinklai“ darbuotojams neišmokami atlyginimai - iki šiol nesumokėta už 2013 m. panaudotas atostogas, darbo užmokestis mokamas vėluojant 2 mėnesius. Be to bendrovėje sklando gandai, kad ją ruošiamasi privatizuoti, tačiau ši informacija nei patvirtinama nei paneigiama.

Šioje bendrovėje veikiančios profesinės sąjungos „Solidarumas“ nariai ir juos palaikanti Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ bei Vilniaus profesinės sąjunga „Solidarumas“, reikalauja tinkamai ir laiku organizuoti darbuotojų informavimo ir konsultavimo procedūras.

Šiuo metu bendrovės darbuotojai dirba po 4 dienas per savaitę, t.y. nepilną darbo savaitę.

Aukščiau minėti faktai pažeidžia Lietuvos Respublikos Darbo kodeksą - darbo užmokestis už kasmetines atostogas turi būti mokamas ne vėliau kaip prieš tris kalendorines dienas iki kasmetinių atostogų pradžios, be to kai dėl darbdavio kaltės pavėluotai išmokamas darbo užmokestis ar kitos su darbo santykiais susijusios išmokos, kartu su jomis darbuotojui turi būti išmokami delspinigiai.

Darbo kodekse numatyta, jog darbdavys privalo reguliariai, ne rečiau kaip kartą per metus, informuoti darbuotojų atstovus apie dabartinę ir būsimą įmonės (struktūrinio padalinio) veiklą, ekonominę padėtį bei darbo santykių būklę ir konsultuotis su jais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių