Trumpa žiema – finansinė atgaiva Vilniaus miestui

Nors sniegas ir buvo šią savaitę sugrįžęs, jau dabar aišku, kad savivaldybė dėl nesniegingos žiemos šį sezoną sutaupė gana nemažai. Šiuos pinigus žadama skirti Vilniaus skoloms dengti.

Praeitais metais Vilnius išleido daugiau kaip 12 mln. litų gatvėms valyti ir prižiūrėti žiemos sezonu. Dėl trumpos žiemos šiais metais ši suma gerokai mažesnė.

"Sutaupėme apie 4 mln. litų iki vasario 1 d. Sutaupytos lėšos bus naudojamos skoloms dengti, nes  2008–2013 m. miesto priežiūrai nebuvo skiriamas reikalingas finansavimas, tik maždaug 60 proc. realaus poreikio", – savo "Facebook" paskyroje džiaugėsi Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Vis dėlto savivaldybė pabrėžė, kad sutaupyti daugiau sutrukdė išaugusios kainos.

"Šį sezoną 10 proc. išaugo visų medžiagų kainos. Tačiau kadangi kritulių šiais metais tikrai sumažėjo – išlaidos kelių priežiūrai, jei lygintume 2012–2013 m. žiemą su 2013–2014 m. žiema, sumažėjo 3,6 mln. litų, – tikslesnius skaičius vardijo Arūnas Visockas, Statinių skyriaus vedėjas. –  2013 m. gruodį išleista 1,4 mln. litų mažiau, 2014 m. sausį 0,8 mln. litų mažiau, o vasarį – 1,4 mln. litų mažiau."
Pasak jo, sukauptas ir nepanaudotas smėlis bei druska niekur nedings ir lauks kitos žiemos. Šios medžiagos negenda.

"Sandėliuose šiais metais liko nepanaudota 4,5 tūkst. t druskos ir beveik 12 tūkst. t smėlio ir druskos mišinio. Šios medžiagos bus sunaudotos kitą žiemos sezoną", – teigė A.Visockas.

Kaip jau minėjome, meras A.Zuokas teigė, kad sutaupyti pinigai bus skirti skoloms dengti, o skolų sostinei tikrai netrūksta. Metų pradžioje Vilniaus miesto skola sudarė 1,29 mlrd. litų, iš jų paskolos bankams – 667,4 mln. litų, o ūkio subjektams ir naujiems kreditoriams – 622,6 mln. litų.

Tvarkymas įsibėgėja

Vilniaus miesto savivaldybė praėjusią savaitę pranešė, kad iš miesto gatvių jau išvežta 2,8 tūkst. t surinkto smėlio. Sostinę prižiūrinčios tarnybos po žiemos jau sutvarkė 60 proc. visų bendrų teritorijų.

Šiais metais šiuos valymo darbus planuojama baigti mėnesiu ankščiau – jei oro sąlygos nesikeis, tikimasi, kad smėlis gatvėse bus surinktas iki balandžio 1 d. Esant teigiamai oro temperatūrai, darbai atliekami ir naktimis – važiuojamoji gatvės dalis siurbiama vakuuminiu būdu.

Taip pat šluojamas bei renkamas ir šalia gatvės kraštų susikaupęs smėlis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių