Quantcast

Trileris dėl regbio stadiono tęsiasi

Neprabėgus nė kelioms dienoms po didžiulio žiniasklaidos susidomėjimo ir visuomenės palaikymo sulaukusios, regbininkų inicijuotos taikios pilietinės akcijos „SOS!Regbis”, Lietuvos Olimpinis Sporto Centras (LOSC) į regbininkų prikeltą Vingio parko stadioną įleido pirmuosius sportininkus, bet ne regbininkus.

Penktadienį vieninteliame tikrame regbio stadione Lietuvoje treniruotes pradėjo jaunieji egzotiškos sporto šakos  „ringas“ atstovai. Regbio klubo „Geležinis Vilkas“ vadovai negavo jokių žinių apie tai, jog LOSC Lietuvos ringo federacijai leido treniruotis Vilniaus Vingio regbio stadione.

Šio sporto propaguotojai nieko nežinojo apie neseniai įsisiūbavusį, regbininkų  ir LOSC konfliktą, todėl nieko plačiau komentuoti negalėjo.

„Susidaro įspūdis, kad LOSC visus savo veiksmus grindžia tik teisės aktais ir net nebando pažvelgti į šią situaciją, remdamiesi moraliniais principais. Mažų mažiausiai keisti atrodo ir  LOSC vieši pareiškimai, kad jie nori tartis su mumis, dėl jiems palankesnių sąlygų šiame stadione. Tikėjomės ir vis dar tikimės, kad LOSC atstovai teiksis siekti abipusiai teisingo sprendimo, o ne tik finansinės naudos sau“, - sako Vilniaus regbio klubo vyr. Treneris Vidmantas Valys.

Pasak V.Valio, regbininkai ragina LOSC atstovus nors kartą padėti į šalį teisės aktus ir ministrų įsakymus ir pabandyti mąstyti logiškai, o ne biurokratiškai, suvokti situacijos žalą Lietuvos regbiui, o ne jos naudą LOSC.

„Raginame LOSC pripažinti regbininkų moralinę ir etinę teisę disponuoti šiuo sporto objektu ir tuo pagrįsti LOSC pradinę derybų poziciją. Kiekvienas LOSC biurokratinis žingsnis tolina regbininkų viltis nevaržomai sportuoti gražiame ir išpuoselėtame stadione, o kiekvienas toks žingsnis smukdo LOSC ir visuomenės akyse, kurios interesui LOSC turėtų atstovauti“, - apgailestauja V.Valys.

2003 m. regbininkai atėjo į „bulvių lauką“, pievą, kuri buvo niekam nereikalinga. Su dideliu entuziazmu ėmėsi darbų, organizavo neatlygintinas talkas, privačių rėmėjų ir savo lėšomis pradėjo gaivinti buvusį Vingio parko užkampį. Regbio trenerių ir žaidėjų iniciatyva buvo sutvarkyta aplinka, įrengtas vandentiekis, elektra, stadiono laistymas, apšvietimas, pastatyti persirengimo kambariai, atgaivinta stadiono danga. Šiuo metu regbio stadionas atitinka visus tarptautinius reikalavimus.

Stadione nuolatos treniruojasi ir žaidžia apie 90 regbio klubo „Geležinis Vilkas“ auklėtinių ir būsimų regbio žvaigždžių.


Šiame straipsnyje: regbis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių