Quantcast

Trakų Pusiasalio pilyje - Viduramžių šventė su riterių turnyrais

 

Šį savaitgalį - birželio 6-7 d. - Trakų istorijos muziejaus Pusiasalio pilyje vyks tradicinė kasmetė Viduramžių šventė, kurios metu bus galima ne tik susipažinti su viduramžių amatais, bet ir stebėti jau II tarptautinį riterių turnyrą Kariuomenės vado kalavijui laimėti.

„Dėl įsteigto prizo susikaus riteriai iš Lietuvos, Vokietijos, Italijos, Lenkijos ir Baltarusijos, - sako Karolis Jankauskas, Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ vadovas. - Į keturis pogrupius suskirstyti riteriai šeštadienį kausis dėl patekimo į finalines kovas, kurias sekmadienį Pusiasalio pilies kieme stebės ir Jo Ekscelencija Lietuvos Prezidentas Valdas Adamkus bei Lietuvos Respublikos kariuomenės vadas Valdas Tutkus.“

Anot K.Jankausko, šiais metais turnyre riteriai kausis tik dvirankiais kalavijais - nenaudos skydų gynybai. Pirmąsyk Lietuvoje vyks ir riterių penketukų turnyras, kuriame kausis ne pavieniai kovotojai, o riterių brolijos.

„Būtent tokiose kautynėse ir išryškėja riterių brolijų gebėjimai kautis masiniuose mūšiuose, - teigia K. Jankauskas. - Be to, jose galioja ne taškų skaičiavimo, o „paskutinio išlikusio gyvo“ taisyklė - riteriai kovoja iki paskutinio dar pastovėti ir kalaviją nulaikyti gebančio kovotojo.“

Abi šventės dienas svečiai turės retą galimybę susipažinti su senųjų amatų technologijomis, įsigyti unikalių istorinio paveldo tradicijas puoselėjančių amatininkų gaminių, paragauti viduramžių skanėstų ir išbandyti nekasdienių pramogų.

„Didelio lankytojų susidomėjimo sulaukusią šventę organizuojame jau vienuolikti metai, - sako Brigita Balčytienė, Trakų istorijos muziejaus Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja. - Kasmet stengiamės į programą įtraukti ką nors naujo, kad būtų įdomu ne tik pirmą kartą atėjusiems, bet ir mūsų nuolatiniams lankytojams.“

Šiais metais pirmą kartą šventėje dalyvaus senovės baltų gyvensenos ir amatų klubas „Stebulė“. Klubas pristatys IX-XII a. archeologinių radinių rekonstrukcijas: aukštaičių kario aprangą ir ginkluotę, atkurtus pagal Marvelės kapinyno (Kauno raj.) radinius, atkurtus kaulo ir rago dirbinius - verpstukus, adiklius, kirvukus - bei žiemgalių ir kuršių juostas, austas keliais archajiškais būdais, taip pat ir kortų.

Šventėje dalyvaus ir jau ne vienus metus savo amato subtilybes lankytojams pristatantys Vilniaus puodžių cecho meistrai, viduramžių kalvystės mokys kalviai iš Vilnius ir net Vokietijos, kaip išsiskobti medinę geldą ar kitą senovinį buities rakandą, rodys medžio meistrai. Bus galima susipažinti su senąja vitražo ir knygrišystės technika, pasimokyti žvejybos bučių pynimo ir tinklų rišimo. Apie auksakalystės paslaptis pasakos ir atkurtus viduramžių papuošalus demonstruos dvaro juvelyru pramintas Kazimieras Barišauskas. Bus galima ir muilo iš pelenų bei augalinių riebalų su svaigiais pievų gėlių žiedais išsivirti, ir žolelių arbatų, paruoštų pagal viduramžių receptus, įsigyti.

Be abejonės, atskris ir raganos iš visos Lietuvos savo „aukso amžiaus“ prisiminti, per įkaitusias anglis basomis palakstyti, svečiams būrimais galvas apsukti.

Šventėje vyks lankininkų turnyras, naujas programas rodys Trakų pilies brolijos „Viduramžių Pasiuntiniai“ šokių studija bei Olštyno (Lenkija) pilies riterių brolijos aktoriai, pirmą kartą šventėje dalyvaus viduramžių miniatiūrų teatras iš Minsko „Majantkovy Teatr“. Šokio ir ugnies studija „Čiutyta“ užburs šokio ir ugnies harmonija, o sekmadienio pavakarę koncertuos folkroko grupė „Atalyja“.

Nebus pamiršti ir mažieji šventės dalyviai - jiems spektaklį „Trys paršiukai“ rodys visų vaikų draugas Vilniaus teatras „Lėlė“, vyks konkursas „Piešiu viduramžius“, mergaitės galės lankyti damų, o berniukai - riterių mokyklėles, kur bus mokoma viduramžių gero elgesio taisyklių.

Suaugusieji galės rungtis viduramžių žaidimuose ir estafetėse, o drąsiausieji turės galimybę, užsidėję tikrus riterio šarvus, kautis „Kovingiausio žiūrovo“ turnyre.
Šeštadienio vakarą šventės svečiai išvys inscenizuotą medinės pilies šturmą, kuriame dalyvaus daugiau nei 100 dalyvių: zvimbs liepsnojančios strėlės, gaus patrankos ir bombardos, žvangės kalavijai... Vakarą vainikuos įspūdingas „Viduramžių pasiuntinių“ ugnies šou.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių