Quantcast

„Trakų dvarkiemio“ skolų istorijoje tašką padės teismas

Vilniaus 2-osios apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje bankrutavusios bendrovės „Trakų dvarkiemis“ direktorius Gintautas Remeika kaltinamas finansiniais nusikaltimais.

Dalybos su ritualais

G.Remeika kaltinamas mokesčių nesumokėjimu, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimu, apgaulingu apskaitos tvarkymu. G.Remeika kartu su verslo partneriu Algirdu Mažeika buvo įkūrę didelį populiarumą pelniusių restoranų „Bernelių užeiga“ tinklą Kaune ir prie greitkelio Kaunas - Vilnius pastatę restoraną „Bajorkiemis“.

2006 m. tarp verslininkų kilo konfliktas, prasidėjęs skandalingomis turto dalybomis. G.Remeikai atiteko „Bajorkiemis“ ir šimtatūkstantinė priemoka, o A.Mažeikai liko restoranų tinklas "Bernelių užeiga".

G.Remeikai to neužteko. Noras pakenkti buvusiam verslo partneriui buvo toks didelis, kad jis pradėjo lankytis pas kaunietę aiškiaregę Audronę ir klusniai vykdęs jos nurodymus, keletą mėnesių atlikinėjo įvairius magiškus ritualus.

Magijai nepaveikus, prie Senųjų Trakų G.Remeika pradėjo statyti naują restoraną „Dvarkiemis“, bet jis taip ir netapo populiariu. Verslininką pradėjo smaugti skolos ir netrukus bendrovei paskelbtas bankrotas.

Dingusi skola

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija dar 2007 m. pabaigoje nustatė, kad „Trakų dvarkiemis“ nesumokėjo 141 tūkst. litų mokesčių. Skolai kasdien didėjant, G.Remeika 2008 m. susidomėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Tų pačių metų balandį verslininkui buvo pareikšti pirmieji įtarimai ir skirta kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Tačiau tyrimą pradėjusios FNTT laukė siurprizas - gegužės mmėnesį jie gavo Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos pranešimą, kad restoranas „Trakų dvarkiemis“ biudžetui jau neskolingas, mat G.Remeika pateikė deklaraciją, kurioje nurodė, kad priemoka jau padengta.

Vėliau paaiškėjo, kad tai buvo tik dar vienas verslininko bandymas išlipti iš finansinės duobės.

FNTT nustatė, kad, siekdamas panaikinti mokestinę prievolę, 2008-ųjų vasarį „Trakų dvarkiemio“ vadovas G.Remeika Mokesčių inspekcijai pateiktoje deklaracijoje įrašė, kad restoranas įsigijo prekių ir paslaugų už daugiau nei 2 mln. litų, nors realiai jų buvo pirkta už daug mažesnę sumą - 129 tūkst. litų.

Laukia nelaisvė

Pateikęs šią deklaraciją su neteisingais duomenimis, verslininkas tikėjosi, jog „Trakų dvarkiemiui“ bus panaikinta pareiga mokėti į šalies biudžetą mokesčius.

Jeigu kaltinamajam būtų pavykę apgauti Mokesčių inspekciją, valstybei būtų padaryta 387 tūkst. litų žala.

Civilinį ieškinį, kuris siekia 141 tūkst. litų, šioje baudžiamojoje byloje yra pareiškusi Vilniaus valstybinė mokesčių inspekcija.

Civilinio ieškinio užtikrinimui prokuroro nutarimu laikinai apribotos nuosavybės teisės kaltinamojo G.Remeikos valdomam žemės sklypui, kuris įvertintas daugiau nei puse milijono litų.

Už finansines machinacijas bankrutavusio „Trakų dvarkiemio“ savininkui gresia laisvės atėmimas iki šešerių metų.


Šiame straipsnyje: FNTTRemeikaTrakų dvarkiemis

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių