Tiriama, ar VGTU rektorius nesupainiojo interesų įdarbindamas žmoną

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) ketvirtadienį nepriėmė galutinio sprendimo tyrime, kuriame aiškinamasi, ar Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektorius Romualdas Ginevičius nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų.

VTEK po ketvirtadienio posėdžio paskelbė, kad tyrimas dėl R.Ginevičiui keliamų priekaištų, esą jis žmoną universitete įdarbino be konkurso, kad jai buvo nustatytas maksimalus atlyginimas bei kad jis pats už autorinį atlyginimą skaito paskaitas viešojoje įstaigoje VGTU Kokybės vadybos centras, - tęsiamas.

„Yra dokumentai, įrodantys, kad konkursas buvo, dabar siekiama gauti duomenis apie darbo užmokestį", - po posėdžio žurnalistams sakė komisijos tyrėja Agnė Karalienė.

„Tai yra berods tokie duomenys (apie konkurso skelbimą dienraštyje „Lietuvos rytas" - BNS), bet norint priimti sprendimą reikia įvertinti visumą", - aiškino komisijos narys Rytis Juozapavičius.

Jo teigimu, R.Ginevičius komisijos posėdyje ketvirtadienį pateikė duomenų, kad jo veiklą VGTU Kokybės vadybos centre jau tikrino Valstybės kontrolė ir Darbo inspekcija.
„Mes norime susipažinti su tais duomenimis. Jis paliko mums dokumentus, bet mes norime juos išstudijuoti, patikrinti faktus ir turėti pilną įspūdį, kaip viskas vyko, nes klausimų dėl jo veiklos keliama daug", - kalbėjo R.Juozapavičius.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos nariai Vytautas Grubliauskas ir Dalia Kuodytė dar pavasarį kreipėsi į VTEK, prašydami išaiškinti, ar R.Ginevičiui tapus VGTU rektoriumi teisėtai buvo įkurtas padalinys Kalbų mokymo centras, o jo direktore be konkurso įdarbinta rektoriaus žmona, jai nustatant maksimalius darbo užmokesčio koeficientus. Prašoma ištirti minėtas aplinkybes ir išsiaiškinti, ar šiais veiksmais R.Ginevičius nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymo.

Taip pat prašoma ištirti, ar R.Ginevičius už autorinį atlyginimą skaito paskaitas VGTU įsteigtoje viešojoje įstaigoje VGTU Kokybės vadybos centras.

R.Ginevičius BNS yra patvirtinęs, kad Kalbų mokymo centre dirba jo žmona, o jai už darbą mokama maksimaliu tarifu, tačiau kokio nors interesų konflikto tame rektorius neįžvelgė. Jo žmona institutui esą duoda „daugiausia mokslinės produkcijos".

Ar buvo „Kalbų mokymo centre" skelbtas konkursas direktoriaus pareigoms, rektorius sakė nebeprisimenąs. Jis patikino, kad skelbti konkursams yra „atitinkamos tarnybos" ir jis tame nedalyvauja.

R.Ginevičius taip pat patvirtino skaitantis paskaitas VGTU Kokybės vadybos centre. Pasak jo, tai daro ir kiti universiteto darbuotojai, ir jokio interesų konflikto esą čia nėra.


Šiame straipsnyje: rektoriusGinevičius

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių