Quantcast

Teismui perduota dviejų Gariūnų turgavietės prekeivių byla

Teisėsaugininkai Vilniaus 2-ajam apylinkės teismui perdavė dviejų Gariūnų turgavietės prekeivių bylą, antradienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Ikiteisminį tyrimą dėl prekeivių A.M. ir L.M., kaip įtariama, apgaulingai ir aplaidžiai vestos buhalterinės apskaitos atliko FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra.

Nustatyta, kad įtariamieji, 2010–2011 metų laikotarpiu prekiaudami su verslo liudijimu, apgaulingai tvarkė buhalterinę apskaitą. Jie dokumentuose nurodydavo daug mažesnes prekių įsigijimo ir pardavimo kainas, taip nuslėpdami tikrąjį prekybos mastą ir išvengdami prievolės sumokėti pridėtinės vertės mokestį, taikomą kai metinė apyvarta viršija 100 tūkst. litų sumą.

Išaiškinta, kad Gariūnų prekeiviai patys nuvykdavo į Kiniją, kur už grynuosius pinigus be jokių apskaitos dokumentų įgydavo didelius kiekius įvairių prekių.

Vėliau jie kreipdavosi į organizuotos grupės vadovus, kad pastarieji organizuotų Lietuvoje registruotos įmonės vardu tikrovės neatitinkančių PVM sąskaitų faktūrų išrašymą. Šiuose dokumentuose būdavo nurodomos keleriopai mažesnės prekių įsigijimo kainos, nei yra iš tikrųjų, pavyzdžiui, vienos vyriškos striukės įgijimo dokumentuose kaina buvo nurodyta 3,34 lito, moteriškos striukės tik – 2,76 lito, nors tikroji drabužių vertė būdavo keleriopai didesnė.

Tyrimo metu įtariamieji pripažino savo kaltę, sutiko savanoriškai atlyginti padarytą žalą ir sumokėjo į valstybės biudžetą daugiau nei 60 tūkst. litų. Pripažinus kaltę ir savanoriškai atlyginus žalą, Gariūnų prekeivių baudžiamoji byla buvo išskirta iš pagrindinės bylos ir perduota Vilniaus miesto 2-ajam apylinkės teismui, kad teismas priimtų baudžiamąjį įsakymą.

Praėjusių metų spalio mėnesį FNTT kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra, bendradarbiaudama su Vilniaus apskrities valstybine mokesčių inspekcija, išaiškino organizuotą grupę, susidedančią iš daugiau kaip 40 asmenų, kurie, kaip įtariama, nuo 2010-ųjų sausio iki 2011-ųjų rugsėjo, slėpdami mokesčius, Gariūnų turgavietėje prekiavo be apskaitos dokumentų.

Bendros operacijos metu nusikalstamos veiklos organizatorių, vykdytojų ir padėjėjų darbo vietose, namuose, sandėliuose, prekybos vietose, automobiliuose buvo atlikta per 120 kratų. Kratų metu buvo rasti bei paimti nusikalstamą veiklą patvirtinantys buhalterinės apskaitos dokumentai, įvairūs juodraščiai, ribotos atsakomybės bendrovių bankinių sąskaitų duomenys, kompiuteriai ir kompiuterinės laikmenos, daugiau nei 1,2 mln. litų grynųjų pinigų įvairia valiuta, kaip įtariama, gautų iš nelegalios prekybos.

Bendros operacijos metu buvo sulaikyti 53 įtariamieji, kuriems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo, neteisėto vertimosi ūkine veikla, dokumentų klastojimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo.

Šiuo metu FNTT Vilniaus apygardos valdyba kartu su Vilniaus apygardos prokuratūra tęsia ikiteisminį tyrimą. Didelės apimties baudžiamojoje byloje įtariamieji jau atlygino daugiau kaip 200 tūkst. litų padarytos žalos valstybei, todėl artimiausiu metu ir kitų įtariamųjų bylas rengiamasi perduoti į teismą.


Šiame straipsnyje: gariūnaigariūnų prekeiviai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių