Teismui nepavyko pradėti įtariamų D. Kedžio bendrininkų bylos

Vilniaus apygardos teismui pirmadienį nepavyko pradėti nagrinėti Drąsiaus Kedžio draugo Raimundo Ivanausko ir jo gyvenimo draugės Eglės Barauskaitės bylos, kurioje jie kaltinami galimai kurstę ir padėję nužudyti Kauno apygardos teismo teisėją Joną Furmanavičių bei Violetą Naruševičienę.

Į teismo posėdį susirinko apie 30 proceso dalyvių - atvyko abu laisvėje esantys kaltinamieji, E.Barauskaitės advokatė, būrys nukentėjusiųjų ir jų advokatų. Į posėdį buvo atvežta ir valstybės saugoma nukentėjusioji Laimutė Stankūnaitė. Ją atlydėjo kaukėti apsaugininkai.

Į teismą taip pat atvyko velionio Andriaus Ūso tėvai ir našlė.

Prasidėjus posėdžiui paaiškėjo, kad neatvyko kaltinamojo R.Ivanausko gynėjas Artūras Pauža.

Pagal įstatymus, nesant gynėjo teismas negali pradėti nagrinėti bylos.

„Kadangi nedalyvavo posėdyje, kur buvo stengiamasi suderinti posėdžių datas, daryti kelių mėnesių pertrauką nuo gegužės iki rugpjūčio yra didelė prabanga. Byla turi didelį atgarsį visuomenėje. Šiandien atvyko apie 30 žmonių. Kadangi advokatas A.Pauža neatvyko du kartus, R.Ivanauskui bus skiriamas valdiškas advokatas“, - pareiškė teisėja Daiva Kazlauskienė.

Artimiausias posėdis vyks gegužės 31 dieną. Paskirti ir kiti posėdžiai iki rudens - iki pat spalio mėnesio.

Į posėdį buvo atvykusi ir nužudyto teisėjo J.Furmanvičiaus sesuo Sigita Uogintienė.

„Manau, kad dabar jau pajudės. Kaltininkai, kurie yra įtariamieji šiuo metu, manau vilkins visokiausiais būdais, kaip ir visada. Mes, visa mano šeima, kuriai aš atstovauju, laukiam ir negalim sulaukti. Mama ypač, 92 metų senolė, tik ta mintimi ir gyvena, kad sulaukti Lietuvos Respublikos teisingumo. Šitos bylos eigoje turėtų daug kas paaiškėti“, - žurnalistams po posėdžio sakė nužudyto teisėjo sesuo S.Uogintienė.

Ji teigė, kad šios bylos nagrinėjimo metu turėtų paaiškėti daug aplinkybių. Moteris apgailestavo, kad artimieji ir draugai nesistengė atkalbėti D.Kedžio nuo jo poelgių.

S.Uogintienė sakė pasigedusi savo šeimai valstybės vadovų dėmesio ir užuojautos.

„Visi pripažįsta, kad kad teisėjas nagrinėjo sudėtingas bylas. Nutilti apie jo žūtį vykstant į darbą - ne kažkur vakarėlyje įvyko, o vyko į darbą, dešimtą valandą byla turėjo vykti. Atsiranda žudikai, kurie įvykdo šitą nusikaltimą. Mums labai keista, kad nebuvo vyriausybiniame lygyje, nebuvo nei laidotuvių organizacijos, civiliai mes organizavom pačias laidotuves. Nebuvo pareikštas užuojautos. Kaip matote, nebuvo jokio pedofilijos“, - kalbėjo S.Uogintienė.

Ji teigė, kad teisėjui, vykstant į darbą, buvo surengtas linčo teismas.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorai tyrė baudžiamąją bylą dėl kurstymo nužudyti J.Furmanavičių, Violetą Naruševičienę, L.Stankūnaitę ir A.Ūsą, taip pat dėl padėjimo nužudyti J.Furmanavičių ir V.Naruševičienę bei padėjimo rengiantis nužudyti L.Stankūnaitę ir A.Ūsą.

Baudžiamąją bylą sudaro 14 tomų medžiagos.

Pasak prokuratūros, kauniečiai R.Ivanauskas ir E.Barauskaitė kaltinami kurstę padaryti labai sunkią nusikalstamą veiką – padėti D.Kedžiui 2009 metų rudenį nužudyti J.Furmanavičių, V.Naruševičienę, L.Stankūnaitę ir A.Ūsą.

Jie kaltinami dar ir tuo, kad planuojant rengiamų nužudymų detales, davė patarimų dėl nužudymų eigos, rado galimą bendrininką, kartu su D.Kedžiu aptarinėjo slapstymosi vietas bei atsitraukimo kelius iš įvykių vietų, policijos darbuotojų suklaidinimo taktiką, dalyvavo užtikrinant D.Kedžio slapstymąsi po jo planuojamų nužudymų.

Anot prokuratūros, R.Ivanauskas ir E. Barauskaitė dalyvavo išbandant nužudymuose numatytą naudoti pistoletą su garso slopintuvu bei neperšaunamas liemenes.

2009 metų spalio 5 dieną Kaune važiuojantis į darbą J.Furmanavičius nušautas iš viso aštuoniais šūviais, automobiliui užblokavus kelią. V.Naruševičienė nužudyta tą patį rytą savo namų tarpduryje šešiais-septyniais šūviais.

Visus minėtus asmenis D.Kedys kaltino seksualiai išnaudojus jo mažametę dukrą. Tačiau dėl pedofilijos teistas vienintelis A.Ūsas, kurį teismas visiškai išteisino. 2010 metų balandį prie Kauno marių negyvas rastas D.Kedys, tų pačių metų birželį - A.Ūsas.

R.Ivanauskas žurnalistams pirmadienį neneigė, kad porą metų buvo pažįstamas su D.Kedžiu.

„Susirado mane kaip konsultuojantį trenerį klube“, - sakė R.Ivanauskas.

Paklaustas, ar D.Kedys jam užsimindavo apie sugyventinę ir pedofiliją, kaltinamasis pasiūlė kreiptis į jo advokatus.NAUJAUSI KOMENTARAI

tai kas

tai kas portretas
po galais nužudė ūsą, jei Kedys jau seniai buvo nužudytas? Ar nebus čia darbas tų pačių pedofilų, kuriems ėmė svilti padai? Ir nuo ko saugoma stankūnaitė, jei Kedys nužudytas? Koks jai dar gręsia pavojus? kodėl ją išlaiko už mūsų visų pinigus, tegu ją išlaiko ūso tėvai ir žmona, juk beveik giminės jie.

siaubas.visiškai pasimečiau

siaubas.visiškai pasimečiau portretas
Tai kaip čia yra, kad ūsas tai nužudytas vėliau negu Kedys, tai prie ko čia ūso tėvai? Neaišku, nuo ko saugoma stankūnaitė?

Kedžio laikraščiui

Kedžio laikraščiui portretas
Kedžio laikraštis džiaugiasi.
VISI KOMENTARAI 24

Galerijos

Daugiau straipsnių