Quantcast

Teismo medicinos institutas pirko brangesnę įrangą nei galėjo

Atlikę finansinį auditą Mykolo Romerio universiteto Teismo medicinos institute, Valstybės kontrolės auditoriai Institutui nurodė reikšmingus pažeidimus ir pareikalavo nubausti teisės aktų nesilaikiusius darbuotojus.

Valstybiniai auditoriai nustatė, kad institutas neteisingai tvarkė ilgalaikio materialiojo ir nematerialiojo turto, atsargų, pavedimų lėšų ir išlaidų apskaitą. Pažeidžiant nustatytą tvarką, 51 tūkst. Lt, gautų už suteiktas mokymo paslaugas, nebuvo pervesta į valstybės biudžetą, bet panaudota darbuotojų darbo užmokesčiui. Perkant laboratorinę įrangą, ji buvo įsigyta už 1,6 mln. Lt daugiau, negu buvo planuota ir gauta valstybės biudžeto asignavimų šiam ilgalaikiam turtui įsigyti.

Nors ir turėdamas skolų tiekėjams, praėjusių metų pabaigoje institutas laisvas lėšas panaudojo avansu sumokėti socialinio draudimo įmokas. Šis mokėjimas apskritai nebuvo pagrįstas apskaitos dokumentais.

Be to, auditoriai nustatė, kad reagentai kuriems pernai išleista 681 tūkst. Lt, buvo perkami netaikant Viešųjų pirkimų įstatyme nustatytų pirkimo procedūrų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių