Teismas: Šv. Kristoforo vid. mokyklos mokiniai gali būti perkelti

Sostinės Šv. Kristoforo mokyklos mokiniai turės mokytis, jų tėvų teigimu, higienos normų neatitinkančiose mokyklos patalpose Kalvarijų gatvėje.

Penktadienį Lietuvos vyriausiasis administracini teismas (LVAT) rašytinio proceso tvarka patenkino Vilniaus savivaldybės apeliacinį skundą, kuriame prašyta panaikinti rugpjūčio 19 dienos Vilniaus apygardos adminsitracinio teismo (VAAT) nutartį.

Tuomet VAAT nutarė patenkinti trijų mokinių tėvų prašymą taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones ir sustabdyti Vilniaus savivaldybės tarybos 2009 metų gegužės 6 dienos sprendimo "Dėl Vilniaus Šv. Kristoforo vidurinės mokyklos reorganizavimo" galiojimą iki teismo sprendimo šioje byloje įsiteisėjimo dienos.

Šiuo savivaldybės sprendimu, Vilniaus Šv. Kristoforo pagrindinė mokykla buvo padalyta į dvi įstaigas: Vilniaus Šv. Kristoforo pagrindinę mokyklą Kalvarijų gatvėje ir Vilniaus Šv. Kristoforo vidurinę mokyklą Kazliškių gatvėje.

Pasak tėvų, patalpos Kalvarijų gatvėje neatitinka higienos normų ir saugos bei sveikatos reikalavimų. Skunde buvo teigiama, kad vaikai ne tik bus perkeliami į reikalavimų neatitinkančias patalpas, bet ir suformuotas naujas abiejų mokyklų personalas, mokiniams bus sudaryti atitinkami pamokų tvarkaraščiai skirtingose mokyklose.

Be to, anot pareiškėjų, Valstybinė visuomenės sveikatos priežiūros tarnyba, susipažinusi su bendrovės "Vilniaus kapitalinė statyba" parengta sąmata dėl mokyklos Kalvarijų gatvėje remonto, negalėjo patvirtinti, kad, atlikus planuojamus remonto darbus, mokykla atitiks higienos, saugos ir sveikatos reikalavimus bei bus saugi mokinių perkėlimui.

VAAT buvo palankus tėvams ir savivaldybės sprendimo vykdymas buvo sustabdytas. Visgi, LVAT šį pirmosios instancijos teismo nutarimą pakeitė.

Pasak LVAT, VAAT "iš esmės tik nurodė aplinkybes, susijusias su faktine bylos situacija, tačiau aiškiai ir motyvuotai nepagrindė, kodėl reikalavimo užtikrinimo priemonių taikymas yra būtinas nagrinėjamu atveju", taigi jos nutartis yra nemotyvuota.

Be to, teismo nuomone, savivaldybės sprendimą skundžia tik keli iš reorganizuotoje ugdymo įstaigoje besimokančių vaikų tėvų, todėl darytina išvada, jog sprendimo vykdymo sustabdymas galimai gali būti vertinamas kaip neproporcinga priemonė.
LVAT pabrėžė, kad teismas bet kurioje proceso stadijoje savo iniciatyva ar proceso dalyvių motyvuotu prašymu gali tiek pritaikyti reikalavimo užtikrinimo priemonę, tiek ir priimti nutartį panaikinti reikalavimo užtikrinimą arba pakeisti vieną reikalavimo užtikrinimo priemonę kita.


Šiame straipsnyje: Kristoforo mokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių