Quantcast

Teismas pratęsė nuosavybės teisės apribojimą E.Karaliaus namui

Vilniaus miesto 1-asis apylinkės teismas pratęsė laikiną nuosavybės teisės apribojimą prabangiam namui Svajonių gatvėje, kol teismas neišnagrinės kontrabandos karaliumi tituluojamo Viliaus Karaliaus sūnaus Edgaro Karaliaus bylos dėl įtariamo neteisėto praturtėjimo.

Generalinės prokuratūros prokuroras Gintaras Jasaitis BNS sakė, kad teismo nutartis priimta praėjusią savaitę, ją priėmė E.Karaliaus bylą nagrinėjantis teisėjas.

Pagal priimtą nutartį, namu ir sklypu savininkas naudotis gali - gali jame gyventi, tačiau negali jo parduoti, keisti ir atlikti kitų sandorių.

Laikinas nuosavybės teisės apribojimas yra procesinė prievartos priemonė, kuria baudžiamajame procese siekiama dviejų tikslų: užtikrinti galimą turto konfiskavimą ar civilinį ieškinį.

Advokato padėjėju Vilniuje dirbantis E.Karalius teismui turės paaiškinti, kaip įgijo daugiau nei 7 mln. litų vertės turtą.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) išaiškino, kad įtariamasis turi 6 mln. 400 tūkst. litų kainuojantį namą ir 20 arų žemės sklypą Svajonių gatvėje, Valakupiuose, Vilniuje. Vyras už 700 tūkst. litų taip pat buvo įsigijęs sostinės centre esančias negyvenamas patalpas. Nustatyta, kad E.Karalius turėjo ir automobilį ''Mercedes-Benz C220'', kurį pirko už 50 tūkst. litų.

Prokuroras G.Jasaitis yra sakęs, kad E.Karaliui įtarimai pareikšti, kad jis, neturėdamas lėšų, įsigijo brangaus turto. Tyrimo metu paskaičiuota, kad advokato padėjėju dirbantis įtariamasis pats neturėjo ir neturi pakankamai pajamų įsigyti daugiau nei 7 mln. 150 tūkst. litų vertės turtui, nes tuo laikotarpiu jo pajamos tesiekė apie 2 tūkst. litų per mėnesį.

Tuo metu E.Karalius aiškina, kad turėjo ir kitų pajamų - nuomojo centre administracines patalpas.

Namą ir sklypą E.Karalius įsigijo iš buvusio Alytaus mero Česlovo Daugėlos ir jo sutuoktinės. Č.Daugėla žurnalistams yra sakęs, kad kreipsiąsis į Europos Žmogaus Teisių Teismą Strasbūre, jeigu E.Karaliaus baudžiamojoje byloje bus konfiskuotas jam ir jo sutuoktinei priklausantis namas.

Daugėlų advokatė yra sakiusi, kad pagal Registrų centro duomenis, namo savininkai tebėra Daugėlos. Tačiau prokuratūra tvirtina, kad yra registruotas juridinis faktas - pirkimo-pardavimo sutartis.

Č.Daugėla su sutuoktine E.Karaliui 2007 metais pardavė prabangų namą ir sklypą šalia Turniškių Svajonių gatvėje. Už milijoninės vertės namą E.Karalius sumokėjo 400 tūkst. litų avansą ir liko skolingas 6 mln. litų.

Kadangi visi pinigai už pirkinį nesumokėti iki šiol, pagal pasirašytą pirkimo-pardavimo sutartį namas turėtų grįžti Daugėloms. Tačiau sausio 11 dieną Vilniaus apygardos teismas atsisakė tvirtinti taikos sutartį, kuria siekta panaikinti pirkimo ir pardavimo sutartį bei grąžinti namą Daugėloms, mat jam pritaikytos laikinosios apsaugos priemonės. Namo pardavimo ir pirkimo peripetijas toliau aiškinsis Lietuvos apeliacinis teismas, nes E.Karalius ir Daugėlos apskundė teismui nutartį netvirtinti taikos sutarties.

Baudžiamasis kodeksas nustato, kad asmuo, turėjęs nuosavybės teise didesnį negu 500 MGL vertės turtą, kuris negalėjo būti įgytas teisėtomis pajamomis, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų. E.Karalius advokato padėjėju dirba nuo 2006-ųjų.

Jo tėvas Vilius Karalius jau teistas ir vėl įkliuvo dėl kontrabandos. Jis su organizuota kontrabandininkų grupuote įtariamas valstybei padaręs apie 11 mln. litų žalos. Sūnaus byla dėl neteisėto praturtėjimo buvo išskirta iš tėvo bylos.


Šiame straipsnyje: Vilius KaraliusEdgaras Karalius

NAUJAUSI KOMENTARAI

kaunietis

kaunietis portretas
teist ir sodint uroda 20 metu su visa turto konfiskacija

Baubinas

Baubinas portretas
Yra sutartys ir aktai, bet visa teisininkų kohorta nesugeba (ar nenori) jų perskaityti. Karaliui to ir reikia. Kol teisininkai skaito-neperskaito, laikas ir bėga, o advokatai ką nors sugalvos.

Pagaliau

Pagaliau portretas
Tai kur ta mūsų mokesčių inspekcija ? Kodėl ji nepaklausia,kur milijonai sukčius tą turtą gavo? 7 Milijonų vertės turtas,kurį spėjo užgyventi jaunuolis.Fantastika.Lai paaiškina visiems,kaip taip galima padaryti.Visi galėtume tapti milijonieriais,o Lietuva turtingiausia šalimi pasaulyje.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių