Quantcast

Teismas patvirtino, kad gyventojų apklausą dėl seniūnijų savivaldybė atliko teisėtai

  • Teksto dydis:

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šiandien paskelbė galutinį ir neskundžiamą sprendimą, kuriuo patvirtino, kad Vilniaus miesto savivaldybė teisėtai dar 2012 metais paskelbė Vilniaus miesto gyventojų apklausą dėl seniūnijų veiklos gerinimo ir leido šios apklausos rezultatus paskelbti visuomenei.

Apklausoje,  atliktoje 2011 m. pabaigoje,  paaiškėjo, kad  net 60 proc. vilniečių nežino, ką veikia seniūnijos, 7 iš 10 vilniečių nesinaudoja seniūnijų paslaugomis. Savivaldybė administracija, atsižvelgdama į seniūnijose dirbančių specialistų funkcijas ir darbo krūvius, bei gyventojų apklausą, patvirtino naujus seniūnijų nuostatus, kurių dėka savivaldybės biudžete kasmet bus sutaupyta apie 800 tūkst. litų. Toks darbuotojų funkcijų ir darbo krūvių perskirstymas neturėjo jokios įtakos seniūnijose gyventojams teikiamų paslaugų kokybei, visos paslaugos ir toliau gyventojams teikiamos.

Šį beprecedentį teisminį ginčą, kuriuo buvo siekta uždrausti Savivaldybei skelbti gyventojų nuomonę dėl Vilniaus miesto seniūnijų veiklos efektyvumo, iškėlė Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje dr. Audrius Skaistys. Vyriausybės atstovas teigė, kad telefonu apklaustų Vilniaus miesto gyventojų nuomonė dėl seniūnijų veiklos gali pažeisti viešąjį interesą ir reikalavo visiškai  uždrausti viešinti šios apklausos rezultatus. Tačiau tiek Vilniaus apygardos administracinis teismas, tiek Vyriausiasis administracinis teismas tokius Vyriausybės atstovo teiginius pripažino nepagrįstais, pripažindamas, kad apklausos vykdymo metu įstatymas leido vykdyti gyventojų apklausą telefonu.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių