Teismas panaikino Vilniaus savivaldybės sprendimą pavadinti gatvę L. Kaczynskio vardu

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT) dėl procedūrinių pažeidimų ketvirtadienį panaikino Vilniaus miesto tarybos sprendimą suteikti žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačinskio) vardą gatvei šalia savivaldybės pastato.

Teismas, pakartotinai išnagrinėjęs kelių visuomeninių organizacijų ir asmenų skundą, ketvirtadienį konstatavo, kad 2018-ųjų vasarį sostinės savivaldybės taryba sprendimą priėmė pažeisdama savo reglamentą.

Šis teismas prieš dvejus metus buvo atmetęs minėtą skundą kaip nepagrįstą, tačiau bylą nagrinėjo vėl, kai tai padaryti įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Tiesa, skundo autoriai prašė panaikinti sprendimą dėl kitų priežasčių, t. y. apeliuodami į sprendimą inicijavusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) geopolitines nuostatas, kvestionuodami paties L. Kaczynskio nuopelnus Lietuvai ir tai, kad klausimas neaptartas su vietos bendruomene.

„Teisėjų kolegija, nagrinėdama šią bylą, nustatė, kad ginčijamas sprendimas priimtas skubos tvarka, praėjus septynioms dienoms nuo projekto pateikimo. Tarybos veiklos reglamente norint priimti sprendimus skubos tvarka įtvirtinta būtina sąlyga – projektas turi būti apsvarstytas pagrindiniame komitete“, – informavo VAAT.

Taip pat nurodoma, kad meras turi teisę pateikti tarybai svarstyti klausimą ir siūlyti priimti sprendimą skubos tvarka tais atvejais, kai jie atitinka Vyriausybės patvirtintus ekstremalių įvykių kriterijus.

„Ištyrus bylos rašytinius įrodymus, nustatyta, kad priimant ginčijamą sprendimą projektas nebuvo apsvarstytas pagrindiniame komitete, todėl jis negalėjo būti svarstomas skubos tvarka 2018 metų vasario 7 dieną Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje“, – nurodė teismas.

„Ginčijamas sprendimas priimtas pažeidus Vietos savivaldos įstatymo, Reglamento sprendime aptartus reikalavimus, todėl jį laikyti teisėtu nėra pagrindo“, – teigiama nutartyje.

VAAT sprendimas gali būti skundžiamas per 30 dienų skundžiamas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Gatvės lentelės su L. Kaczynskio vardu Vilniuje lietuvių ir lenkų kalbomis šalia miesto savivaldybės pastato atidengtos prieš dvejus metus, minint šalies Nepriklausomybės šimtmetį.

1949-aisiais gimęs teisininkas L. Kaczynskis su žmona Marija ir beveik šimtu aukšto rango politikų, kariuomenės, dvasininkijos atstovų žuvo 2010-aisiais per lėktuvo katastrofą Rusijoje, Smolensko apylinkėse.NAUJAUSI KOMENTARAI

Nu jo

Nu jo portretas
Ko tas Šimaškinas rūpinasi lenku sėdimosios higiena?

Būtų gerai,

Būtų gerai, portretas
jei tai tik pradžia būtų visų ,,gerųjų" pono Š. ir jo bendražygių darbų įvertinimo. Iniciatorius ir jo pritarėjai turėtų iš savo kišenių padengti visas su tais darbeliais ir teismais susijusias išlaidas!

Skaitytojas

Skaitytojas portretas
Keistas teismo sprendimas.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių