Quantcast

Teismas: J.Imbrasas iš Vilniaus mero pareigų atleistas teisėtai

Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių Juozo Imbraso ir Arturo Liudkovskio skundą dėl valdžios pakeitimo Vilniaus mieste nusprendė atmesti skundą kaip nepagrįstą.

Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariai J. Imbrasas ir A. Liudkovskis prašė teismo panaikinti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos narių vasario 11 dieną priimtus keturis sprendimus – atleisti juos iš mero bei mero pavaduotojo pareigų ir išrinkti meru tarybos narį V. Navicką, o mero pavaduotojais skirti R. Adomavičių, G. Babravičių ir S. Šriubėną.

Pareiškėjų manymu, grupės tarybos narių sušauktas posėdis ir per jį priimti sprendimai yra neteisėti, todėl turi būti pripažinti negaliojančiais ir panaikinti.

Vilniaus m. savivaldybės taryba mano, kad skundas nepagrįstas ir prašė teismo jį atmesti.

Pareiškėjai, Tarybos manymu, nepateikė jokių argumentų, kurie įrodytų, kad priimti sprendimai pažeidė jų teises ar įstatymų saugomus interesus.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą, priėjo išvadą, kad J. Imbrasas ir A. Liudkovskis iš pareigų atleisti teisėtai ir pagrįstai, Vilniaus m. savivaldybės taryba teisės aktų normų pagrindu tinkamai motyvavo sprendimų turinį ir pareiškėjų teisinį statusą.

Tai, kad sprendimuose nenurodyta apskundimo tvarka, teismas nelaiko teisiniu pagrindu juos panaikinti. Tarybos sprendimai dėl naujo mero išrinkimo ir jo pavaduotojo skyrimo priimti ne J. Imbraso ir A. Liudkovskio, o kitų asmenų atžvilgiu ir konkrečių teisinių pasekmių pareiškėjams nesukelia, todėl  ir šioje dalyje skundas atmestas kaip nepagrįstas.


Šiame straipsnyje: Imbrasas

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių