Pereiti į pagrindinį turinį

Teismas: J.Butkevičienė atleista neteisėtai, bet grįžti negali

2009-05-08 16:19
Teismas: J.Butkevičienė atleista neteisėtai, bet grįžti negali
Teismas: J.Butkevičienė atleista neteisėtai, bet grįžti negali / Mindaugo Ažušilio nuotr.
Turinys

Penktadienį Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas paskelbė sprendimą dėl TV3 buvusios Žinių tarnybos vadovės Jolantos Butkevičienės ieškinio atsakovui televizijai.

Ieškovė prašė sausio 20 d. įsakymu skirtą drausminę nuobaudą – atleidimą iš darbo – panaikinti, priteisti vidutinį darbo užmokestį ir grąžinti į ankstesnes pareigas.

Išnagrinėjęs civilinę bylą, teismas ieškinį patenkino iš dalies: atleidimą iš darbo pripažino neteisėtu, priteisė ieškovei iš atsakovo vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo iš darbo dienos iki teismo sprendimo priėmimo dienos bei priteisė išeitinę išmoką.

Teismo vertinimu, atsakovas bendrovė „TELE-3“, neįrodė, kad ieškovė, pasirašydama raštus „Dėl žurnalistų darbo ribojimo Seime“, nevykdė tiesioginės vadovės nurodymų. Atsakovas neįrodė, jog ieškovė, Žinių skyriaus vardu pasirašydama šiuos raštus, akivaizdžiai nepaisė darbo pareigas reglamentuojančių teisės aktų ir savo kompetencijos.
 
Teismas ieškinio dalį dėl ieškovės grąžinimo į ankstesnes pareigas atmetė.

„Teismo vertinimu, ieškovė į pirmesnį darbą negali būti grąžinama. Dėl struktūrinių pertvarkymų yra panaikinta ieškovės užimta pareigybė, skyrius, kuriam ieškovė vadovavo, prijungtas prie kito skyriaus, todėl ieškovės grąžinimas į darbą sukeltų atsakovui būtinybę pakartotinai pertvarkyti darbo organizavimą įmonėje, tai liestų didelį ratą kitų darbuotojų, sukeltų nestabilumą darbdavio santykiuose su ieškove ir kitais darbuotojais, sudarytų prielaidas kilti darbo ginčams. Tai neatitiktų nei ieškovės, nei atsakovo interesų“, - rašoma teismo sprendime. 

Ieškovė ir atsakovas šį teismo sprendimą per 30 dienų gali apskųsti Vilniaus apygardos teismui.