Teismas: buvęs teisėjas Z. Birštonas dėl įžeidimų nekaltas

  • Teksto dydis:

Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paliko nepakeistą Kauno apygardos teismo 2013 m. balandžio 4 d. nuosprendį, kuriuo buvęs Vilniaus apygardos teismo teisėjas Zenonas Birštonas buvo išteisintas dėl nukentėjusiojo R. K. įžeidimo.

Teismo nuomone, pirmosios instancijos teismas tinkamai įvertino įrodymus ir priėmė teisėtą ir pagrįstą nuosprendį – išteisinti buvusį teisėją dėl įžeidimo. Teismas apklausė kelis liudytojus, kurių parodymai patvirtino faktą, jog buvęs teisėjas neįžeidė R. K. Iš dviejų liudytojų parodymų matyti, kad Z. Birštonas Pamėnkalnio gatvėje iš tiesų plūdosi, tačiau šis plūdimasis nebuvo nukreiptas į R. K. Šiuo liudijimus teisėjų kolegija vertina kaip patikimą įrodymų šaltinį, juo labiau, kad jį visiškai patvirtina kitas objektyvus įrodymas – vaizdo ir garso įrašas, kuris, pasak šių liudytojų, yra ištisinis.

Iš įrašo matyti, kad R. K. ir Z. Birštonas eidami link Pamėnkalnio g. beveik nekontaktavo. Nukentėjusysis šypsosi, bando kalbinti teisėją, kuris iš pradžių nereaguoja, o vėliau į primygtinius ir pasikartojančius R. K. klausimus, kodėl jį iškeikė, atsako be keiksmažodžių. Vaizdo įraše pasigirdusį keiksmažodį Z. Birštonas pasako pabaigoje, nuleidęs galvą ir niekam konkrečiai neadresuodamas. Vėliau sekę keiksmažodžiai arba nebuvo niekam skirti, arba buvo adresuoti kitam žmogui, kuris savo valios kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka nėra pareiškęs.

Teismui logiška ir įtikinama pasirodė pirmosios instancijos teismo išvada, kad tariamus dvasinius sukrėtimus, pasireiškusius skriauda, neviltimi, liūdesiu, patyrusio R. K. elgesys ir nuotaika aiškiai nesiderino su nukentėjusiojo skunde apibūdinama įvykio situacija.

Primename, kad buvęs teisėjas Zenonas Birštonas buvo išteisintas dėl to, kad būdamas neblaivus Vilniaus apygardos teismo patalpose ir netoli teismo pastato iškeikė nukentėjusįjį R. K., tuo jį viešai įžeisdamas.

Apeliacinį skundą pateikęs R. K. su išteisinamuoju nuosprendžiu buvusiam teisėjui nesutiko ir prašė pripažinti jį kaltu bei priteisti jam 10 tūkst. Lt neturtinės žalos atlyginimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

donatas remeika

donatas remeika portretas
Renatas kaceninauskas ir teisejas abu tokie patys ,r,k yra laimejas byla su suklastotais dokumentais neva savo buta buvo isnomaves nukentejusiam ir 3 metus nemokejo nuomos ir dar suklastojo jog tam zmogui teismas vyktu jam nedalivaujant ,korospondencija laiskai eidavo jo draugui kazkokiam ...pas zmogus is kurio prisiteise 10,400 lt isvis jiau 7 metai anglijoje jis niekada pas ji nesinuomavo nes pazystu nuo gimimo ,aferistas kacenauskas ir jo laukia kalejimas o teisejai uz atlaidu darba ir nukentes mano nr jiai norite viska papasakosiu nes buvau jo kaimynas r.kacenausko viska zinau apie ta zmogu 867003977

nera tiesos

nera tiesos  portretas
Taip sakant teisėjai niekad nebūna kalti , tik viena Venskienė tapo kalta , o qtlyginimai ,jų pačių sprendimu, irgi jiems tik atstatomi , nes labiau už kitus nuskriausti pasijuto ,

O ,GAL?

O ,GAL? portretas
O, GAL TEISEJAS IR NEBUVO GIRTAS???......
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių