Quantcast

Teismas atmetė „Constructus“ skundą Šiaulių g.namo griūties byloje

Šiaulių gatvės namo avarijos istorija toliau nagrinėjama teismuose. Ketvirtadienį Vilniaus apygardos administracinis teismas (VAAT), išnagrinėjęs administracinę bylą pagal bendrovių „Constructus“ ir „If draudimas“ skundą Vilniaus miesto savivaldybei ir merui, atmetė pareiškėjų skundą kaip nepagrįstą.

Bendrovės „If draudimas“ ir „Constructus“ prašė teismo pripažinti neteisėtais ir panaikinti Avarijos gyvenamajame name Šiaulių g. 8 tyrimo komisijos 2007 m. aktą  ir Vilniaus miesto savivaldybės mero 2007 m. sprendimą.

„Constructus“ kreipėsi į teismą prašydama patikslinti avarijos tyrimo išvadas dėl vandentiekio avarijos priežasčių. Bendrovė siekė, kad būtų ištirtos ir kitos galimos nelaimės gyvenajame name priežastys.

Pareiškėjai mano, kad Komisija savo darbą vykdė chaotiškai, neturėdama nuoseklaus veiklos plano ir tvarkos, surašant ir tvirtinant avarijos tyrimo aktą, padaryta procedūrinių pažeidimų.

Vilniaus miesto savivaldybė ir miesto meras prašė atmesti bendrovių „If draudimas“ ir „Constructus“ skundus kaip nepagrįstus.

Savivaldybės atstovė teismui paaiškino, kad komisijos surinkta avarijos Šiaulių g. 8 name tyrimo medžiaga patvirtina, kad komisija veikė pagal Statybos techniniame reglamente „Statinio avarijos tyrimas ir likvidavimas“ nustatytą darbų eiliškumą ir įvykdė visus reglamento reikalavimus.

Komisijos aktas ir  savivaldybės sprendimas priimti nuodugniai ištyrus ir įvertinus visas avarijos aplinkybes, nepažeidžiant Reglamente nustatytų reikalavimų.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi administracinę bylą padarė išvadą, kad  avarijos tyrimo komisijos aktas ir Vilniaus miesto savivaldybės mero sprendimas yra teisėti, priimti nepažeidžiant Statybos techninio reglamento reikalavimų.
Teismo nustatyti procedūriniai pažeidimai priimant Komisijos aktą, pripažinti neesminiais, todėl bendrovių skundą teismas atmetė kaip nepagrįstą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas per 14 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių