Quantcast

Teismas atmetė Adolfo Večerskio skundą

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas ketvirtadienį atmetė buvusio Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) generalinio direktoriaus Adolfo Večerskio skundą dėl konkurso minėto teatro vadovo pareigoms užimti. Teismas paskelbė, kad procedūrinių pažeidimų nebuvo, o konkurso rezultatai teisėti.„Ieškinys buvo atmestas“ - BNS patvirtino teismo atstovė Renata Trimailovienė.

Ši nutartis per 30 dienų gali būti apskųsta Vilniaus apygardos teismui.Ieškovas prašė teismo pripažinti neteisėtu draudimą jam dalyvauti 2010 metų spalio 26 dienos konkurse bei paskelbti konkurso rezultatus neteisėtais, juos panaikinti, sustabdyti konkurso vykdymą ir uždrausti pasirašyti sutartį su konkurso laimėtoju, dabartinio LNDT vadovu Martynu Budraičiu.

Apylinkės teismas pripažino, kad viešai, komisijos posėdžio metu, paskelbdama A.Večerskiui, kad jam neleis dalyvauti konkurse, Kultūros ministerija pasielgė nesąžiningai.„Teismas padarė išvadą, kad atsakovas 2010 metų spalio 26 dienos raštu komisijos akivaizdoje informuodamas ieškovą apie netekimą teisės dalyvauti konkurse veikė nesąžiningai, pažeidė ieškovo teisės ir/arba saugumus interesus“, - sakė teismo atstovė.

Vis dėlto, anot teismo, tokie atsakovo veiksmai nepaneigia aplinkybės, kad nepalankios A.Večerskiui Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvados neleidžia dalyvauti konkurse.„Vien tik nesąžiningas būdas priemonės, kaip šis draudimas pritaikytas, neteikia pagrindo viso draudimo pasklebti neteisėtu“, - tvirtino R.Trimailovienė.

Skunde teismui A.Večerskis nurodė, kad buvo primti dokumentai, jam leista dalyvauti konkurse, tačiau vykstant konkursui pranešta, kad jis iš jo šalinimas.Kultūros ministerija teigė, kad A.Večerskis buvo pašalintas iš konkurso, nes gautas VTEK patikinimas, jog jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybės tarnyboje įstatymą - įdarbino teatre savo žmoną Valeriją Večerskienę, jai ir teatre taip pat dirbusiai dukrai Jutai Večerskytei skyrė priedus.2010-ųjų rugsėjį Kultūros ministerija paskelbė konkursą LNDT generalinio direktoriaus pareigoms eiti. Jame dalyvavo šeši kandidatai, konkursą laimėjo M.Budraitis.

A.Večerskis LNDT vadovavo nuo 2005 metų. Jis sulaukė menininkų ir kultūros veikėjų kritikos dėl savo prieštaringų pasisakymų bei dėl to, kad LNDT, turinčiame aukščiausiu meniniu lygiu pristatyti nacionalinės kūrybos laimėjimus, buvo diegiamas „komercinio pobūdžio privataus teatro modelis“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių