Quantcast

Teisėjų taryba penktadienį spręs dėl R.Skirtuno atleidimo

Teisėjų taryba penktadienį ketina rinktis į posėdį, kuriame spręs dėl kyšio paėmimu įtariamo Vilniaus teisėjo Ryšardo Skirtuno ir korupcijos tyrime minėto Kauno teisėjo Almanto Lisausko atleidimo, taip pat buvusio generalinio prokuroro Algimanto Valantino perkėlimo į aukštesnį teismą.

Dėl šių klausimų patarimo į Teisėjų tarybą kreipėsi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Vilniaus apygardos teismo teisėjas R.Skirtunas įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų už palankius sprendimus. Jį atleisti gali prezidentė, prieš tai gavusi Teisėjų tarybos patarimą. Tam, kad būtų teisiamas, Seimas turi panaikinti teisėjo neliečiamybę.Kauno miesto apylinkės teismo teisėją Almantą Lisauską norima atleisti po Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto tyrimo. Vasarį iš pareigų atleisti Kauno apygardos administracinio teismo teisėjas ir šio teismo pirmininko pavaduotojas Kęstutis Gudynas, Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai Rimantas Bučma, Valdonė Račiūnienė ir Gerutis Varanavičius.

Teisėjų tarybos pirmininkas Gintaras Kryževičius žurnalistams yra sakęs, kad iš STT gauta informacija atskleidė, jog tarp teisėjų buvo užsimezgę „kabinetiniai santykiai“, o jų pagrindu galėjo būti bandoma daryti įtaką sprendimams bylose.Prezidentė antradienį taip pat kreipėsi į Teisėjų tarybą dėl buvusio generalinio prokuroro A.Valantino skyrimo Vilniaus apygardos teismo teisėju.

Šiuo metu jis dirba teisėju Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme.A.Valantinas generaliniu prokuroru dirbo nuo 2005 metų lapkričio iki 2010 metų vasario. Iš pareigų jis atsistatydino Lietuvą sukrėtus vadinamajam pedofilijos skandalui, kai parlamentarai išsakė jam priekaištų dėl, jų teigimu, netinkamo darbo.

Teisėjo karjerą A.Valantinas pradėjo 1994 metų gruodį Jonavoje. 1999-2000 metais jis dirbo Vilniaus apygardos teisme, vėliau - Vilniaus miesto 2-ajame apylinkės teisme, buvo šio teismo pirmininkas.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių