Teisėjų garbės teismas svarstė dviejų Vilniaus teisėjų drausmės bylas

Šiandien Teisėjų garbės teisme nagrinėtos Teisėjų etikos ir drausmės komisijos (TEDK) perduotos Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėjos Sonatos Bieliauskienės ir Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjos Egidijos Puzinskaitės drausmės bylos.

Teisėjai S. Bieliauskienei drausmės byla iškelta dėl padarytų etikos ir drausmės pažeidimų. Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo pirmininkė teikime nurodė, kad S. Bieliauskienė teismo posėdžio metu nepranešė, kas nagrinėja bylą, kas atvyko į teismo posėdį, neišaiškino dėl nušalinimo teisės, neinformavo, ar tinkamai įteikti šaukimai, nenurodė, kad yra pateiktas trečiojo asmens skundas, taip pat neinformavo, kad teismo posėdis yra įrašinėjamas, teismo posėdžio metu buvo išėjusi iš posėdžių salės, atidėjo bylos nagrinėjimą, bet nenurodė bylos atidėjimo datos ir motyvų.

Išanalizavusi patikrinimo medžiagą, TEDK nustatė, kad Vilniaus miesto 2 apylinkės teismo teisėja nesilaikė Teisėjų etikos kodekso reikalavimų. 

Kitai, Vilniaus apygardos administracinio teismo, teisėjai E. Puzinskaitei drausmės byla iškelta dėl neatvykimo į baudžiamosios bylos nagrinėjimą. Teikėjo Edvardo Smalakio pareiškime, pateiktame TEDK, teigiama, kad byloje nukentėjusiąja pripažinta teisėja į teismą neatvyko dėl nepateisinamų priežasčių, nors jos dalyvavimas teismo posėdyje buvo pripažintas būtinu. 

Tąkart TEDK konstatavo, kad teisėja nedalyvaudama teismo posėdyje be pateisinamų priežasčių, nusižengė etikai. Be to, nevykdė privalomo teismo reikalavimo ir įstatymu nustatytos pareigos. TEDK vertino, kad tokiuose teisėjos veiksmuose yra neetiško ir nepavyzdingo elgesio požymių.

Teisėjų garbės teisme dalyvavusi E. Puzinskaitė apie susidariusią situaciją sakė: „Tuo metu, kai mano dalyvavimas teismo posėdyje buvo būtinas, buvau vaiko priežiūros atostogose ir su vaikais atostogavau prie jūros. Apie būtinybę dalyvauti sužinojau tik atvykusi į darbą, kuriame gavau raštą, kad teismas, kuriame dirbu, užtikrintų dalyvavimą byloje. Posėdžiai buvo atidėti tikrai ne dėl mano kaltės, todėl, jei būtų nustatyta Teisėjų etikos kodekso pažeidimų, labai prašyčiau apsiriboti tik bylos svarstymu“.

Apsvarstęs visas su teisėjų elgesiu susijusias aplinkybes, Teisėjų garbės teismas savo sprendimą S. Bieliauskienės byloje skelbs 2012 m. balandžio 27 d., 13.00 val., E. Puzinskaitės byloje – 2012 m. balandžio 27 d., 13.10 val.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių