Pereiti į pagrindinį turinį

Teisėjo papirkimu įtariamas advokatas V.Petravičius suimtas mėnesiui

2012-04-12 18:01
Teisėjo papirkimu įtariamas advokatas V.Petravičius suimtas mėnesiui
Teisėjo papirkimu įtariamas advokatas V.Petravičius suimtas mėnesiui / Tomo Raginos nuotr.
Turinys

Teisėjo Ryšardo Skirtuno papirkimu įtariamas advokatas Vitoldas Petravičius suimtas vienam mėnesiui.

Už teisėjo papirkimą advokatui gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų.
Ketvirtadienį po pietų kaukėtų pareigūnų V.Petravičius buvo atvestas į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą.

V.Petravičius kaltės nepripažįsta.

„Kyšio nenešiau, pinigų nedaviau“, - vedamas kaukėtų Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) žurnalistams sakė V.Petravičius.

Tiriant galimą korupciją Vilniaus apygardos teisme,  STT pareigūnai buvo sulaikę du Vilniuje žinomus advokatus - V.Petravičių ir Sigitą Juodelį.

S.Juodelis buvo paleistas tą pačią dieną, o advokatas V.Petravičius iš padžių buvo sulaikytas 48 valandoms.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų Ryšardo Skirtuno kabinete antradienio pavakarę atlikta krata, rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, jie galėjo būti perduoti kaip kyšis, trečiadienį pranešė STT ir prokuratūra. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Ketvirtadienį Seime generalinis prokuroras Darius Valys pranešė, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjas R.Skirtunas įtariamas paėmęs 30 tūkst. litų už Laimonui Jurgelevičiui palankų nuosprendį,

Jo duomenimis, teisėjas R.Skirtunas dėjo pastangų, kad būtų paskirtas į trijų teisėjų kolegiją, kuri nagrinės L.Jurgelevičiaus baudžiamąją bylą. Jis buvo paskirtas pranešėju šioje byloje. Be to, priimdamas pinigus iš teisiamojo advokato V.Petravičiaus esą pažadėjo palankų nuosprendį jo ginamajam.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo.
Įtarimai kol kas nepateikti tik teisėjui R.Skirtunui, nes teisėjas turi teisinę neliečiamybę. Kad jis būtų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, reikia Seimo sutikimo.
Po kratos R.Skirtunas pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas iki penktadienio, nes dėl susiklosčiusios situacijos negali nagrinėti bylų.

R.Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.

1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju. 1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-iųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.
V.Petravičius advokatu dirbo apie 15 metų.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.