„Tebūnie naktis!“ maratonas: 50 kultūros taškų Vilniaus senamiestyje

Naktį iš birželio 20-osios į 21-ąją renginio „Tebūnie naktis!“ metu sostinės senamiestyje lankytojų lauks 57 kultūriniai renginiai.

Iš jų mokami vos trys: „Žvaigždžių vyno“ degustacija „Vyno klube“, naktinė „Skalvijos“ kino programa ir „Improvizacinio džiazo žvaigždžių“ koncertas. Visi kiti naktiniai kultūros ir meno projektai bus atviri ir nemokami visiems vilniečiams bei miesto svečiams.

Renginių maratonas „Tebūnie naktis!“ tampa Vilniaus tradicija – ši šventė rengiama jau trečią kartą. Palyginti su ankstesniais naktiniais kultūros projektais, šiemetinis projektas bus gausiausias renginių skaičiumi.

Europos kultūros sostinės gyventojų ir svečių laukia 20 galerijų, 5 muziejai, bus galima pasigrožėti 4-iais šokio, 5-iais teatro ir kino projektais, 14-a muzikinių renginių, taip pat įvairiais interaktyviais bei pažintiniais projektais, performansais ir ekskursijomis.

Visuose renginiuose tikimasi sulaukti apie 100 tūkstančių žmonių. Ankstesniais metais „Tebūnie naktis!” pritraukdavo dešimtčia tūkstančių mažiau smalsuolių.

Tradicinės naktinės programos gerbėjai atpažins ir jau „ragautus“ renginius, pavyzdžiui, naktinius poezijos skaitymus, kiną po atviru dangumi, Bernardinų bažnyčios naktinę programą. „Žinoma, bus galima įvertinti ir naujausios receptūros meno patiekalus – išgirsti Europos tūkstantmečio senumo muziką su moderniais jos atspindžiais – Lukiškių aikštėje pasimėgauti Ludwigo van Beethoveno  Septintąja sonata, aplankyti dekoracijomis ir meniniais projektais atgaivintą Sereikiškių parko ledainę „Rotondą“, autobuse pasiklausyti aktorių skaitomos Ričardo Gavelio ir Jurgio Kunčino kūrybos apie Vilnių ar tiesiog palikti savo įspaudą molyje, kurį atvira keramikos dirbtuvė vėliau pritaikys mieste.

Kad niekam nereikėtų klaidžioti naktyje, renginio partnerio kavinių tinklo „Coffee Inn“ taškuose veiks informaciniai centrai, taip pat bus sukurti renginių žemėlapiai, kurie bus dalijami renginių metu, įvairiose kavinėse, restoranuose, baruose, pasirodys žiniasklaidoje kultūros nakties išvakarėse.

2007 metais „Tebūnie naktis!“ metu 30–yje Vilniaus vietų vyko 40 renginių, pernai - 48 renginiai. Šių metų viso projekto vertė siekia 400 tūkst. litų.

Norėdami pažiūrėti programą, spauskite čia: Tebūnie naktis! renginių programa


Šiame straipsnyje: Tebūnie naktis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių