Teatro žmonėms - „Auksiniai scenos kryžiai“

Penktadienį Tarptautinės teatro dienos proga Nacionaliniame dramos teatre „Auksiniais scenos kryžiais“ apdovanoti geriausi 2008 m. teatralai.

Šventinį nugalėtojų paskelbimo vakarą vedė Lietuvos televizijos laidų vedėjas Marijus Žiedas ir aktorė Lina Budzeikaitė. Renginį režisavo choreografė Andželika Cholina.

Laureatams atiteko piniginės premijos po 7 tūkst. 150 litų ir atminimo ženklai.

„Auksinis scenos kryžius“ - aukščiausias Lietuvos teatro apdovanojimas. Pirmą kartą teatro apdovanojimai buvo įteikti 1992 metais ir nuo to laiko apdovanojimų ceremonija vyksta kasmet kovo 27 dieną - Tarptautinę teatro dieną.

„Auksinių scenos kryžių“ laureatai:

Geriausias režisierius - Gintaras Varnas už spektaklius „Tankredžio ir Klorindos dvikova“, „Nedėkingųjų šokis“ (viešoji įstaiga “Banchetto musicale”) ir „Dekalogas“ (teatras „Utopija“).

Geriausias choreografas - Vytis Jankauskas už spektaklį „Budėjimai“ (Vyčio Jankausko šokio trupė).

Geriausias scenografas ar kostiumų dailininkas - Marijus Jacovskis ir Aleksandra Jacovskytė - už spektaklį „Visada tavo. Ana Frank“ (Juozo Miltinio dramos teatras).

Geriausias dramos aktorius - Vytautas Paukštė už vaidmenį spektaklyje „Mano Hamletas“ (Klaipėdos dramos teatras).

Geriausia dramos aktorė - Rasa Samuolytė - už Ofelijos vaidmenį Oskaro Koršunovo spektaklyje „Hamletas“ (OKT/Vilniaus miesto teatras)

Debiuto ir jaunojo menininko kategorija - Operos „Izadora“ kūrybinė grupė („Menų spaustuvė“).

Geriausia antraplanio vaidmens atlikėja - Aurelija Tamulytė - už Fani vaidmenį spektaklyje „Bjaurusis“ (Kauno valstybinis dramos teatras).

Geriausias antraplanio vaidmens atlikėjas - Vaidotas Martinaitis - už Polonijaus vaidmenį spektaklyje „Hamletas“ (OKT / Vilniaus miesto teatras).

Teatro vaikams apdovanojimas - Antanui Gluskinui už spektaklį „Bela, Bosas ir Bulis“ (Šiaulių dramos teatras).

Baleto ar šokio menas - Nerijus Juška - už Ugnies paukštės vaidmenį spektaklyje „Ugnies paukštė“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras).

Geriausias dramos ar muzikinio spektaklio kompozitorius - Algirdas Martinaitis - už spektaklius „Sirano de Beržerakas“ (Šiaulių dramos teatras) ir „Life Life“ (Lietuvos rusų dramos teatras).

Nacionalinės dramaturgijos apdovanojimas - spektaklio „Dekalogas“ kūrybinė grupė (Teatras „Utopija“).

Lėlių teatro meno apdovanojimas - Julija Skuratova - už spektaklių „Tankredžio ir Klorindos dvikova“ ir „Nedėkingųjų šokis“ lėles (Viešoji įstaiga „Banchetto musicale“).
Operos meno apdovanojimas - Edgaras Montvidas - už Verterio vaidmenį spektaklyje „Verteris“ (Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras).

Operetės menas - Raminta Vaicekauskaitė - už Hanos Glavari vaidmenį spektaklyje „Linksmoji našlė“ ir Ninon Tisjė vaidmenį spektaklyje „Monmartro žibuoklė“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras).

Šiemet pirmą kartą teiktas naujas apdovanojimas - Boriso Dauguviečio premija už novatoriškus ir originalius teatro meno sprendimus - atiteko režisieriui Oskarui Koršunovui. Padėkos premija už viso gyvenimo kūrybą įvertintas Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Stasys Petronaitis.


Šiame straipsnyje: Auksiniai scenos kryžiai

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių