Taryba skelbia nuvertusi Vilniaus merą Juozą Imbrasą

Praėjus valandai nuo tarybos posėdžio pradžios politikos narių daugumos sprendimu Tvarkos ir teisingumo partijos narys Juozas Imbrasas neteko Vilniaus mero posto.

Išsiaiškino posėdžio teisėtumą

Po 14.04 val. prasidėjo tarybos posėdis. Jame dalyvavo 31 tarybos narys iš 51 politiko. Posėdžiui pirmininkauti vietoje nedalyvaujančio mero J.Imbraso paskirtas liberalcentristų frakcijos seniūnas Algimantas Vakarinas.  Kadangi balsavimas dėl klausimų, nesant elektroninės technikos, turėjo vykti rankomis, išsirinkta ir balsų skaičiavimo komisija. Jai pirmininkauti paskirtas konservatorius Vidas Urbonavičius.

Nuspręsta pirmiausia nagrinėti J.Imbrasui pareikštą interpeliaciją. Antru klausimu – dėl vienintelio vicemero Arturo Liudkovskio atleidimo, trečiuoju – dėl naujojo Vilniaus mero išrinkimo, ketvirtuoju – naujų vicemerų paskyrimo. Dėl interpeliacijos J.Imbrasui ir naujos valdžios rinkimo nuspręsta balsuoti slaptai.

Prieš pradedant darbą, Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Jurgis Jurkevičius pareiškė, kad  meras J.Imbrasas, atšaukdamas posėdį, pasielgė drastiškai, sukėlė tarybos narių daugumos nepasitenkinimą.

„Prašau atkreipti dėmesį į tai, kad teisminė praktika, kai meras atšaukia savo posėdį prieš dvi dienas, yra nesusiformavusi. Jeigu priimsite sprendimus neprisilaikant tam tikrų procedūrų, manau, kad tai gali sukelti sumaištį savivaldybės darbe, o tai gali atsileipti ir vilniečiams“, - įspėjo J.Jurkevičius.

Tarybos nariams į pagalbą atskubėjo savivaldybės Teisės departamento vadovas Egidijus Vilkickas. Jis paaiškino, kad vykstantis tarybos posėdis yra teisėtas.

„Savivaldos įstatymas nustato, kad apie tarybos posėdžio laiką meras tarybos narius privalo informuoti prieš tris dienas, ne vėliau. Šiuo atveju meras, pakeisdamas posėdžio datą, nesilaikė trijų darbo dienų termino. Dėl to tarybos nariai turi teisę svarstyti klausimus šiame posėdyje. Aišku, galutinį žodį gali tarti tik teismas“, - teigė E.Vilkickas.

Nuvertė merą ir pavaduotoją

Pasitvirtinę darbotvarkę politikai pradėjo svarstyti pirmąjį klausimą – J.Imbraso nušalinimą nuo mero pareigų. G.Babravičius, pristatinėdamas klausimą, pabrėžė, kad meras neužtikrino efektyvaus ir skaidraus savivaldybės darbo, naudojosi savo įgaliojimais tik Tvarkos ir teisingumo partijos naudai, per daug akivaizdi buvo atskirų verslo struktūrų įtaka valdžios sprendimams.

Pristačius klausimą paprastai užduodami klausimai, tačiau posėdyje nedalyvaujant pačiam merui J.Imbrasui, klausimų  užduoti nebuvo kam. Paskelbtas slaptas balsavimas, trukęs 15 min. Balsavimo rezultatai: už mero nuvertimą balsavo 29 tarybos nariai iš 31. Du balsavimo biuleteniai pripažinti negaliojantys.

Nuvertę merą tarybos nariai pritarė ir vienintelio J.Imbraso pavaduotojo A.Liudkovskio atleidimui. Už pavaduotoją nušalinimą balsavo 29 tarybos nariai, 1 prieš, 1 nebalsavo.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių