Quantcast

Tarptautinis merų forumas persikėlė į Trakus

Vilniaus miesto savivaldybė organizuojamas Tarptautinis merų forumas „Kultūra - miesto raidos šaltinis“ savaitgalį persikėlė į Trakus. Vilniui, 2009-ųjų metų Europos kultūros sostinei, kultūra šiais metais tapo pagrindine diskusijų tema. Renginyje buvo kviečiami dalyvauti susigiminiavusių ir bendradarbiaujančių su Vilniumi miestų, Vidurio ir Rytų Europos valstybių sostinių vadovai - merai arba jų deleguoti pavaduojantys asmenys, miestų tarybų nariai.

Pagrindiniai forumo „Kultūra - miesto raidos šaltinis“ nagrinėjami kultūros aspektai: miesto kultūra, bendravimo kultūra, gyvenimo ir darbo mieste kultūra, vartojimo kultūra. Tarptautinio renginio metu kultūros svarbą miesto raidoje aptars filosofai ir sociologai, kultūros tyrinėtojai iš Lietuvos ir užsienio. Antroje forumo dalyje-diskusijoje menininkai, jaunimo ir miesto valdžios atstovai diskutuos apie tai, kokia kultūrinių kovų dinamika iškyla ir kaip siejasi skirtingos kultūros viename mieste.

Tarptautinis merų forumas - programos „Vilnius - Europos kultūros sostinė 2009“ renginys. Tai pirmasis tokio lygio ir reikšmės renginys, organizuojamas Vilniuje, kuriame dalyvauja atstovai iš daugiau nei 30 užsienio miestų ir organizacijos “Union of the Baltic Cities” (UBC, liet. Baltijos miestų sąjunga). Vilniuje vieši 11 merų, 10 vicemerų ir tarybos narių iš tokių bendradarbiaujančių miestų: Oslas (Norvegija), Milanas (Italija), Tbilisis (Gruzija), Čikaga (JAV), Taipėjus (Taivanis), Minskas (Baltarusija), Sankt Peterburgas (Rusijos Federacija) ir kt.


Šiame straipsnyje: merų forumas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių