Quantcast

Tarptautinių studijų dienoms – vis daugiau dėmesio

Sekmadienį Vilniuje įvyko „Tarptautinių studijų dienos 2013“. Dukart per metus vyksiantis renginys, skirtas pristatyti studijoms bei išsilavinimui užsienyje, kasmet pritraukia vis daugiau interesantų. Studijų užsienyje besižvalgantys abiturientai sako, kad studijuoti Lietuvoje nenori dėl griežtos akademinės aplinkos.

Šiandien tarptautinių studijų mugėje pristatyta daugybė universitetų bei studijų programų Europoje bei kitose pasaulio šalyse. Renginio organizatoriai sakė, kad kiekvienais metais būsimieji studentai iš Lietuvos vis daugiau domisi išsilavinimo galimybėmis užsienyje. Kyla ir susidomėjimas mokslais už Europos ribų.

„Populiariausios šalys tarp lietuvių yra Didžioji Britanija, Olandija, Danija. Populiarėja Skandinavijos šalių kryptys. Parodoje yra ir Suomijos asociacija, atstovaujanti 21 universitetą. Iš Didžiosios Britanijos, aišku yra didžiausias būrys. Didžiulė delegacija yra iš Kinijos“, - pasakojo renginio organizatoriaus „Baltic Council for International Education“ direktorė Lietuvoje Jurgita Gruodienė.

Pasak jos, populiariausiomis specialybėmis užsienyje tarp lietuvių išlieka išlieka verslo, marketingo, pardavimų srities specialybės. Taip pat vis labiau populiarėja inžinerijos specialybės, biomedicina.

„Kasmet studijomis užsienyje domisi vis daugiau žmonių. Jeigu anksčiau būdavo gana siaura paieška studijų kryptimis, pavyzdžiui, Didžioji Britanija, tai dabar ieškoma vis naujesnių šalių. Domimasi studijomis ne tik Europoje, bet ir, pavyzdžiui, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje“, - sakė J. Gruodienė.

Studijų mugėje kalbinti būsimieji studentai pasakojo studijų galimybėmis užsienyje besidomintys dėl patrauklesnių studijų programų, laisvesnės akademinės aplinkos. Pasak abiturientų, vilioja ir ten studijuojančių pasakojimai apie aukštesnę nei Lietuvoje studijų kokybę.

„Mūsų jau du vaikai studijuoja užsienyje: vienas Londone, kitas Kinijoje. Trečiasis vaikas, apie kurį dabar kalbame, lietuviškai sistemai yra nepatogus. Buvo konkretus atvejis, kai režisierius, atvažiavęs į Vilnių, ieškojo įdomaus žmogaus, kuris galėtų su aktoriumi Džonu Malkovičiumi kartu vaidinti. Jis praėjo visas atrankas ir buvo numeris vienas. Pradinių klasių mokytoja jau sakė, kad čia toks vaikas, kuris yra begalinės fantazijos, bet akademinis mokslas jį „užmuš“, tad pasiūlė eiti į M. K. Čiurlionio menų mokyklą. Taip klostėsi gyvenime, kad vis traukė pabandyti ten, kur platesnės pedagogikos sistemos. O mes Lietuvoje turime tik vienintelę – kur svarbu matematika ir lietuvių kalba. Tad vienas iš variantų yra bandyti užsienyje studijuoti“, - pasakojo 15-metį sūnų į mugę atvedusi mama Kristina.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių