Tarp sulaikytųjų - „profesionalus“ riaušininkas (atnaujinta 16.51 val.)

Antradienį nesankciuonuotame mitinge prie Seimo sulaikyti trys jaunuoliai. Vienas jų jau žinomas policijai - jis buvo sulaikytas sausio 16-osios riaušių metu.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko Kęstučio Lančinsko manymu Vilniaus gyventojai ir sostinės svečiai atsižvelgė į policijos prašymą neprisijungti prie mitinguotojų, nesiimti neteisėtų veiksmų, todėl nesankcionuotas mitingas praėjo ramiai.

Sulaikytiems vaikinams dar nėra nė po 20 metų: du sulaikytieji gimę 1991 m., vienas - 1990 m.

„Policijos pareigūnai buvo pasirengę atremti galimus mitinguotojų agresijos proveržius, nes jų tikėtasi - turėta informacijos, kad renkamos nusikalsti linkusios žmonių grupės. Esant reikalui, padėti policijos pareigūnams buvo pasirengę Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai“, - skelbia sostinės policija.

Nepaisant trumpo ir negausaus mitingo, pareigūnai atsipalaiduoti nė neketina. K.Lančinsko žodžiais, sustiprintos policijos pajėgos prie Seimo budės „tiek, kiek reikės“.

Fronto partijos lyderiai vidurdienį surengę „Svogūnų“ akciją į Seimą buvo įleisti. Tačiau į tautos išrinktųjų buveinę Algirdui Paleckiui karučio su svogūnais įvežti nepavyko. Policija leido įsinešti tris Prezidentui, premjerui ir Seimo pirmininkui skirtus svogūnus.

Fronto atstovų „dovanas“ surinko Seimo pirmininko sekretoriato vadovė Nemira Pumprickaitė, o likusius svogūnus A.Paleckis galės pasitaupyti, mat palikdamas susirinkusią minią Fronto lyderis pažadėjo nacionalinių protestų bangą.

„Kol nebus įgyvendinti Fronto reikalavimai, protestuosime visoje Lietuvoje“, - žadėjo A.Paleckis.

„Pasimatysime po dešimties dienų“, - apie naują protesto datą atsisveikindamas užsiminė kitas Fronto frakcijos narys Audrius Butkevičius.

Akcijos organizatoriams palikus nenoriai besiskirstančią minią, policija sulaikė du jos dalyvius. Portalo duomenimis vienas sulaikytasis turėjo nelegalų šaltąjį ginklą - kastetą, kitas jaunuolis policijos pareigūnų nemalonės susilaukė, nes slėpė savo veidą. Pats sulaikytasis teisinosi, neva veidą kauke jis dengėsi dėl šalto oro.

Už veido slėpimą jaunuoliui gresia administracinė atsakomybė. Kastetą į renginį atsinešęs vaikinas taip lengvai gali neatsipirkti - už šaltojo ginklo laikymą gresia baudžiamoji atsakomybė.

Kiek vėliau besiskirstančioje minioje vėl kilo sambrūzdis, kai pareigūnai sulaikė dar vieną jaunuolį.

Kiek pavėlavęs prie Seimo pasirodė ir Ūbagų karaliumi tituluojamas buvęs Seimo narys Vytautas Šustauskas. Žadėjęs Vilnių pasiekti užsakytu autobusu su protestuotojų minia, V.Šustauskas prie parlamento buvo pastebėtas vienas ir, kiek pasisukinėjęs minioje, nužingsniavo pas buvusius kolegas.

Baiminantis nesankcionuoto mitingo, antradienį Vilniuje buvo pasitelkta 1,3 tūkst. pareigūnų. Seimo rūmai apjuosti apsaugine tvora, istorinių senųjų Seimo rūmų kieme - pilna policijos automobilių.

Nors policija galimoms riaušėms pasiruošė rimtai, patys pareigūnai portalui teigė netikintys, kad šiandien vyks Seimo šturmas. Policininkai ramiai laukė vidurdienį prasidėsiančios akcijos ir spėliojo, kiek svogūnų A.Paleckis į Seimą atveš.

Nors nesankcionuotame mitinge galima dalyvauti ne daugiau nei dešimt žmonių, nuo Vyriausybės rūmų pajudėjusį Fronto lyderį A.Paleckį lydėjo kur kas didesnė žmonių minia.

Komentuodamas, kodėl žmonių yra daugiau nei leistina Fronto frakcijos narys A.Butkevičius portalui teigė, kad oficialiai akcijoje dalyvauja šeši žmonės. „Visi kiti yra žiopliai arba žurnalistai“, - sakė A.Butkevičius.

Po mitingo kurį laiką dar buvo apribotas pėsčiųjų eismas prie Seimo ir Nepriklausomybės aikštėje. Kadangi apsauginėmis tvorelėmis buvo atitverta daugelis aplinkinių kiemų, kuriuose sausio 16-osios riaušių metu būriavosi chuliganai, dažnas vilnietis susidūrė su problemomis išvažiuojant iš kiemo. Portalo žurnalistai pastebėjo, kad kai kurie vairuotojai patys atitraukinėjo apsaugines tvoreles.

Pirmadienį policija išplatino pareiškimą, kuriame perspėja „visus geros valios žmones nepažeisti įstatymų ir nedalyvauti galimoje rytdienos, vasario trečiosios protesto akcijoje, kurią neturint leidimo ketinama surenti prie Seimo rūmų“.

Galimų neramumų prie Seimo baiminamasi dėl sausio 16 dieną vykusios visuotinės protesto akcijos prie Seimo, kuri virto riaušėmis.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių