Quantcast

Tariamai dingusias Gedimino pr. trinkeles išdalino pati savivaldybė

Bliūkšta Vilniaus savivaldybės sukeltas skandalas dėl dingusio Gedimino prospekto grindinio. Aiškėja, kad savivaldybė pati jį išdalijo, pranešė LNK žinios.

Vilniaus savivaldybės valdininkai buvo tikri, jog dalį dingusio Gedimino prospekto grindinio ras Bistrampolio dvare Panevėžio rajone. Senosios sostinės Gedimino prospekto trinkelės išties čia suklotos, tačiau dvaro savininkai ramūs ir rodo dokumentus.

„Grindinys pirktas iš UAB “Omni grupė„, atsiskaitymui buvo išrašyta sąskaita. (...) Kadangi 2011 metų vasaros pabaigoje buvo priduodamas paskutinis restauruotų objektų, ši ratinė, buvo tvarkomi aplinkiniai takeliai, ir buvo perkamas šis grindinys“, - sakė Bistrampolio dvaro administratorė Jūratė Ezerskienė.

Kaip pranešė LNK žinios, dvarui trinkeles pardavusi bendrovė jas pirko iš Bernardinų bažnyčią Vilniuje remontavusios firmos. Ši, senas grindinio trinkeles pirko iš savivaldybės, su tuomečio mero leidimu.

Statybų bendrovės „Vilprim“ vadovas Pranas Skripskas aiškino, jog trinkeles gavo iš kitos bendrovės.

„Virš 1000 kvadratinių metrų trinkelių buvo gauta iš UAB „Grinda“ mero sprendimu. Apmokėta mūsų įmonės, ir kai mes jas suklojom, truputį buvo projekto pakeitimų, nereikėjo tiek suklot, kiek buvo nupirkta. (...) Liko virš 100 kvadratų laisvų ir gulėjo pas mane kaip nelikvidai“, - aiškino P.Skripskas.

Kaip pranešė LNK, savivaldybės pareigūnai rankas trynė ir Balsiuose, aptikę krūvą bazalto. Valdininkai jau kvietė sunkvežimį trinkelėms išvežti, tačiau išsiaiškino, kad jis čia guli taip pat su savivaldybės žinia.Paaiškėjo, kad savivaldybė trinkeles skyrė mokyklai statyti, o nepanaudotomis statybose leido puošti parką.

Iš trijų vietų, kur aptiktas senasis prospekto grindinys, klausimų lieka tik dėl prie užeigos „Keturios sostinės“ suklotų trinkelių. Šio komplekso savininkas ketvirtadienį palaidotas, o senelio nuosavybėje verslaujantys anūkai turi kitų rūpesčių.

„Žinokit pas mus šeimoj dabar gedulas ir aš tikrai nenoriu nei ko nors prašyt, nei tėvo kažko klausti. Tiesiog čia senelio objektas yra, buvo, ir tik jis turėtų žinot tą informaciją“, - sakė užeigos savininkė Roberta Bareikaitė.

Aiškėja, kad apie neva dingusias trinkeles garsiai skelbianti savivaldybė jas išpardavė itin pigiai.

„Jei skaičiuoti tomis kainomis, kokios yra dabar, tai maždaug 700 litų kainuoja vienas kvadratinis metras. (...) Bet reikia vertinti, kad tos plytelės yra vertingesnės ir turėtų būt dar brangesnės“, - kalbėjo Vilniaus vicemeras Romas Adomavičius.

Tuo metu Bistrampolio dvaro administratorė J.Ezerskienė nurodė, jog prospekto senojo grindinio trinkelės buvo įsigytos už gerokai mažesnę kainą.„180 kvadratinių metrų, kaina 107 litai ir su PVM, tai bendrai kainavo 23 400 litų“, - sakė dvaro administratorė.

Nuo Gedimino prospekto rekonstrukcijos Vilniuje pasikeitė penki merai. Kiek, kam ir ką kiekvienas leido išdalyti nelabai aišku ir pačiai savivaldybei.

Mero Artūro Zuoko vadovaujama Vilniaus savivaldybė šią savaitę pareiškė prašysianti Generalinės prokuratūros išsiaiškinti, kur dingo 9 tūkst. kvadratinių metrų senųjų Gedimino prospekto plytelių, išluptų vykdant gatvės rekonstrukciją 2002-2008 m.Išvis iš Gedimino pr.

Buvo išlupta 16 tūkst. kvadratinių metrų bazalto ir kitokio tipo plytelių, tačiau savivaldybės žinion pateko vos trečdalis jų.9 tūkst. kvadratinių metrų plytelių, išluptų iš pagrindinės miesto gatvės dalies trečiajame prospekto rekonstrukcijos etape nuo Vasario 16-osios gatvės iki Žvėryno tilto, neva prapuolė.NAUJAUSI KOMENTARAI

ar

ar portretas
zuokas pats pas save ieškos vagių? Ar ne todėl jam dvimiestis labai reikalingas? Čia būtų daug daug trinkelių, ir ne tik...

zinot

zinot  portretas
jau tiek isiedusios tos dabartiniu ponu aferos,kad net nebeidomu darosi.jokiu ju tyrimu nereikia jokiais klausimais,nes viskas iskart ir taip aisku

Edmundas

Edmundas portretas
Vilnius lieka Vilniumi, o kaip su Kaunu? Juozapavičiaus pr. granitinis grindinys tašytas dar prie caro Kauno sunkiųjų darbų kalėjme irgi bus grobstomas,ar atras savo vieta, vargu, visuomenė tai nemato, o valdininkam to ir tereikia.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių