Quantcast

Taize Vilniuje: jaunimas rodo pasitikėjimo ženklus Lietuvoje

Gegužės 1 - 3 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos tūkstantmečio minėjimo ir Vilnius - Europos kultūros sostinės proga organizuojamas jaunimo  renginys -  „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“.

Jį organizuoja garsi Taizė (Prancūzija) bendruomenė bei Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras. Renginyje dalyvaus 5 - 6 tūkstančiai jaunuolių iš įvairių Lietuvos vietovių bei Europos. Tačiau  kartu su neregistruotais, kurie vienaip ar kitaip dalyvaus renginyje, bus jo paliesti, gali susidaryti ir per 10 tūkstančių.

Gausios grupės atvyksta iš Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Latvijos, Rusijos, taip pat dalyviai iš Italijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Skandinavijos šalių bei jaunimas iš kitų Europos vietovių. Pagal užsienio svečių skaičių, šis susitikimas bus didžiausias renginys Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus - Europos kultūros sostinės metais.

Susitikime dalyvaus Taizé bendruomenės prioras brolis Alois. Susitikimą organizuojant talkina skirtingos krikščionių Bažnyčios (katalikų, provoslavų, protestantų, evangelikų), bei įvairios organizacijos, keli šimtai savanorių. Dalyvius priims šeimos, bus organizuojama įvairi kultūrinė programa.

Jaunimas meldžiasi! Daug kas turi išankstinį požiūrį, kad malda - tai nuobodybė. Tačiau Taize pamaldos pasižymi savo paprastumu, giesmių melodingumu. Tad jaunimas mielai jose dalyvauja, patys gieda. Šią dvasią galės pajusti ir negalintys dalyvauti susitikime Vilniuje.

Susitikimo pamaldos tiesiogiai bus transliuojamos per LRT programą:  gegužės 2 d.(šeštadienį) 19 val. per LTV, o gegužės 2 d. 13 val. per  LTV2. Visos taize pamaldos bus transliuojamos ir per LR antrąją programą Klasika.

Dar 1970 m. brolis Roger pasiūlė sušaukti jaunimo susitikimą, per kurį jauni ir bažnyčia nusivylę žmonės buvo raginami bendromis jėgomis ieškoti kelių į krikščionių susitaikinimą ir visuotinę taiką. Taip pamažu ir gimė judėjimas "Pasitikėjimo piligrimystė žemėje", kurio pagrindinis tikslas – paraginti jaunimą tapti kūrybingais taikos piligrimais savo namuose. Šios piligrimystės tąsa ir yra „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“.

Kiekvienų metų paskutinėmis dienomis (gruodžio 28 d. – sausio 1 d.) vyksta Europos jaunimo susitikimai. Į šiuos susitikimus, organizuojamus vis kitame Europos mieste, susirenka dešimtys tūkstančių dalyvių iš visos Europos. Jie apgyvendinami šeimose, mokyklose, kasdien būna organizuojamos Taizė pamaldos milžiniškuose parodų pastatuose, diskusijos, kultūrinė programa. Priėmusios šeimos išleidžia svečius net su ašaromis. Jaunimas parsiveža neišdildomų įspūdžių. Paskutiniai tokie susitikimai vyko Briuselyje (Belgija), Ženevoje (Šveicarija), Zagrebe (Kroatijoje), Milane (Italijoje), Lisabonoje (Portugalijoje), Varšuvoje (Lenkijoje), Barselonoje (Ispanijoje), Budapešte (Vengrijoje). Be žiemos susitikimų, Taizė broliai lanko ir veda susitikimus Afrikoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje, Azijoje. Taip pat organizuojami ir mažesnio masto susitikimai, kaip 2007 m. pavasarį Stokholme.

Šia proga  pakartosiu popiežiaus Jono Pauliaus II 1986 m., lankantis jam Taize, pasakytus žodžius: "O, Taize, tas mažasis pavasaris". Galime sveikinti, kad Taize gegužės 1 – 3 d. pavasario žiedus išskleis ir Lietuvoje. Ne vienam jaunuoliui Taize tikrai tapo asmeninio gyvenimo pavasariu.


Šiame straipsnyje: taizetaize vilniuje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių