Taizé susitikimas: vilniečiai laiko svetingumo egzaminą

Gegužės 1-3 dienomis sostinėje įvyks tarptautinis jaunimo Taizé susitikimas „Pasitikėjimo piligrimystė Vilniuje“. Per 6 tūsktančius renginio dalyvių – jaunų žmonių iš užsienio ir kitų Lietuvos miestų taps iššūkiu vilniečiams. Šiuo metu miestelėnai savo namų duris jau žada atverti ir nakvynę suteikti daugiau nei 3600 piligrimų. Šis skaičius nuolat auga.

Taizé brolius ir Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centro (VAJC) darbuotojus, organizuojančius susitikimą, stebina vilniečių geraširdiškumas ir noras dalintis. Žmonės ketina atvykusiems piligrimams patikėti savo namų raktus, kiti pasiryžę vežioti dalyvius savo mašinomis.

„Nesvarbu, vargšai ar turtingi, žmonės nori dalintis tuo, ką turi. Viena močiutė ketina užleisti savo namus piligrimams, o pati eiti nakvoti pas kaimynę. Taip pat vieno prabangaus Vilniaus viešbučio savininkai pirmąjį gegužės savaitgalį visą viešbutį užsakė Taizé susitikimui. Viešbutyje apgyvendinsime iš kitų miestų atvyksiančius savanorius“, - pasakoja VAJC vadovė Dalia Macevičiūtė. Geradariai, gausiai priimsiantys jaunimą, dažniausiai nori likti nežinomi ir sako darantys tai ne dėl pripažinimo ar viešumo.

Į Taizé susitikimą Lietuvos sostinėje susirinks jaunimas iš Didžiosios Britanijos, Norvegijos, Italijos, Lenkijos, Ukrainos, laukiama jaunimo iš Baltarusijos, Rusijos ir visos Europos Sąjungos. Pagal užsienio svečių skaičių susitikimas bus vienas didžiausių renginių Lietuvos tūkstantmečio ir Vilniaus – Europos kultūros sostinės metais.

Ekumeninį jaunimo susitikimą organizuoja Taizé broliai, įsikūrę Prancūzijoje, VAJC, Vilniaus stačiatikių bei liuteronų bendruomenės. Organizatoriai kviečia norinčius dalyvauti Taizé susitikime Vilniuje registruotis internete.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių