Quantcast

Taikos diena Vilniuje paminėta „flashmobu“ ir meditacijomis

Rugsėjo 21-ąją minimos Tarptautinės taikos dienos proga sostinės centre surengtas bendras šokis – „flashmobas“, į kurį, nepaisydami lietaus, entuziastingai jungėsi Vilniaus šokėjai ir praeiviai.

Pačiame Gedimino prospekte, šalia V.Kudirkos aikštės, šokti už taiką ne tik pasaulyje, bet ir savo gyvenime ragino VŠĮ „Savanorių centras“ bei „Showmakers“ akademija.

Darganotą dieną praskaidrinusi iniciatyva – pasaulinio projekto „Peace one Day” dalis, taigi tuo pat metu taikos šokį šoko ir įvairių pasaulio miestų dalyviai. Kad lietuviai tikrai ne prastesni už juos, kad nėra abejingi smurtui, karui ir nori gyventi taikoje, įrodys renginio metu filmuotas vaizdo klipas.

„Flashmobo“ rengėjai prisijungti kvietė visus: senus ir jaunus, studentus ir šeimas, konservatorius ir socialdemokratus, vaikas ir pensininkus. O „Show Makers Akademijos“ vadovas Šarūnas Kirdeikis pasidžiaugė, kad lietuviai jau yra pakankamai drąsūs, kad išdrįstų prisidėti prie bendro šokio gatvėje ir vylėsi, kad daugumos kuklumą ir nepasitikėjimą savimi pamažu nugalės noras pajusti bendruomeniškumą, džiaugsmą būti kartu.

Šeštadienį „flashmobe“ daugiausia dalyvavo šokėjų iš vaikų ir jaunimo klubo „Verdenė“, šokių studijų „Vijūnas” ir „INdY DANCE”, grupės „Boom Dance“, Aleksandro Puškino vidurinės mokyklos. Prie jų ryžosi prisijungti jaunuolių būreliai, ypač studentų „naujokų“, į ritmą bandė pataikyti lietaus ir balų mėgėjai – mažieji vilniečiai, šokančiuosius smalsiai stebėjo ir apie renginį klausinėjo turistai, o vyresnio amžiaus žmonės šokiu ir veikliu jaunimu grožėjosi iš tolo – patys savo drovumą šokti „nurašė“ amžiui.

Palinkėti vieni kitiems taikos ir doros vilniečius kvietė ir Planetos piliečių sąjunga. Popietę prie Baltojo tilto ji surengė Taikos dienos šventę, kuri truks iki 19 val. Čia laukia krištolinių dubenų bei Aleksandro Belkino atliekama džiazo muzika, meditacija ,,Prabusk, Žmonija”, akcijos „Laimingas vanduo“ ir „Apkabinkime Žemę“, uždegta Taikos ugnis.

Apie Tarptautinę taikos dieną

Jungtinių tautų organizacija paskelbė rugsėjo 21-ąją Tarptautine taikos diena (iki 2002 m. ši diena buvo minima trečią rugsėjo antradienį). Diena minima nuo 1981 metų.

Jungtinių tautų organizacijos Generalinė asamblėja rekomendavo visoms valstybėms šią dieną laikyti visuotine susitaikymo diena ir net karo metu šią dieną nutraukti karo veiksmus.

Organizaciją „Peace one Day” 1999 m. įkūrė filmų prodiuseris Jeremy Gilley. Jos tikslas – kad Taikos diena įsitvirtintų visų valstybių institucijose ir taptų savaime egzistuojančiu reiškiniu. 2012 – aisiais metais apie „Peace one Day” organizaciją žinojo daugiau negu 280 milijonų žmonių. Remiantis tyrimu, mažiausiai 2% iš šių 280 milijonų elgėsi taikiai per šią dieną.

Šiais metais rugsėjo 21 dieną žmonės buriasi ir dalyvauja eisenose net 65-iose pasaulio šalyse, renginiai už taiką vyksta daugiau negu 400 skirtingų pasaulio miestų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių