„Svogūnų akcijos“ byla: liudijo Vilniaus policijos vadas

Pirmadienį vadinamojoje „svogūnų akcijos" byloje liudijęs Vilniaus policijos vadovas sakė vasario mėnesį prašęs kraštutinės kariųjų partijos "Frontas" vadovo Algirdo Paleckio nukelti planuotą mitingą.

To esą prašyta dėl įtampos, tvyrojusios po sausio 16 d. riaušių.

Ruoštasi plėšti parduotuves?

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Kęstutis Lančinskas buvo iškviestas į Vilniaus miesto 2-ąjį apylinkės teismą, kuris nagrinėja policijos kaltinimus „Fronto" lyderiui Algirdui Paleckiui ir buvusiam kolegai Audriui Butkevičiui vasario 3 d. pažeidus Susirinkimų įstatymą.

Pasak sostinės policijos vadovo, po sausio viduryje įvykusių riaušių „Fronto" partija norėjo surengti mitingą prie Seimo. K.Lančinsko teigimu, tuomet buvo nuspręsta iškviesti „Fronto" vadovą Algirdą Paleckį ir paprašyti nukelti mitingą bent kelioms savaitėms.

„Pokalbis buvo surengtas mūsų iniciatyva, nes po sausio 16 d. riaušių Lietuvoje tvyrojo didžiulė įtampa", - teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas.
K.Lančinsko teigimu, tuo metu turėta informacijos, kad mitingų metu gali būti pažeista viešoji tvarka: internete jaunuolių grupės susirašinėjo, kad nori pasistumdyti su policininkais, kad gali būti ruošiamasi plėšti parduotuves.

A.Paleckiui gresia bauda arba areštas

K.Lančinskas tvirtino, kad su „Fronto" vadovais nebuvo kalbėta apie „svogūnų" ar kokią panašią akciją - tuo metu norėta surengti daugiatūkstantinį mitingą.

Tą patį patvirtino ir K.Lančinsko pavaduotojas R.Dervinskas.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto 3-iasis policijos komisariatas A.Paleckiui ir buvusiam „Fronto" nariui Audriui Butkevičiui yra surašęs administracinių teisės pažeidimų protokolą.

Jiems gresia bauda nuo 500 iki 2000 litų arba administracinis areštas iki 30 dienų.

„Fronto“ lyderis padarė šou

Pareigūnai kaltina politikus, kad šie neturėdami pagal nustatytą tvarką išduoto leidimo vasario 3 d. organizavo susirinkimą prie Seimo, kuriame dalyvavo daugiau nei 100 žmonių.

Vasario 3-ąją mitingą prie Seimo organizuoti ketino ir Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija, ir „Frontas".

Tačiau smulkieji verslininkai vėliau pranešė atsisakantys šių planų, nes Vyriausybė atsižvelgė į pagrindinius jų keltus reikalavimus. Tuo metu „Frontas" iš Vilniaus miesto savivaldybės negavo leidimo mitingui prie Seimo rengti.

A.Paleckis su bendražygiais surengė teatralizuotą protesto akciją prieš Vyriausybės vykdomą mokesčių politiką. Keli „frontininkai" nuo Vyriausybės iki Seimo atvežė pilną karutį svogūnų.

Verdiktas - rugsėjo pabaigoje

„Frontininkai" tvirtina, kad jų akcijoje dalyvavo vos keletas žmonių, o tokioms akcijoms esą nereikia leidimo.

Vilniaus 2-asis apylinkės teismas savo verdiktą skelbs rugsėjo 29 dieną.

A.Paleckis prieš teismą dar stojo dėl sausio 16-ąją vykusių riaušių prie Seimo, tačiau Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas liepos mėnesį bylą nutraukė.

Teismo sprendimu, A.Paleckio veiksmai negali būti vertinami kaip neteisėtas mitingo organizavimas, o proteste susirinkusių žmonių veiksmai buvo atliekami ne šio politiko iniciatyva.

Nutarimas buvo apskųstas Vyriausiajam administraciniam teismui. NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių