Quantcast

Šv.Mykolo bažnyčioje įsikurs muziejus

Atrestauruotoje šv.Mykolo bažnyčioje nuo rudens įsikurs bažnytinio paveldo muziejus. Tikimasi, kad šiuo projektu susidomės ne tik katalikai, bet ir kiti meno ir istorijos gerbėjai.

Prieš ketverius metus kardinolo Audrio Juozo Bačkio įsteigtas Bažnytinio paveldo muziejus iki šio neturėjo savo namų.
Teminės parodos buvo organizuojamos Lietuvos nacionaliame muziejuje, Varšuvos karalių rūmuose, Krokuvos Vavelyje.

Šį rudenį lietuviško bažnytinio paveldo klajonės baigsis – visus vertingus kūrinius nuo šiol bus stengiamasi surinkti į muziejų šv.Mykolo bažnyčioje. Čia bus eksponuojami vertingiausi eksponatai – dailės kūriniai, liturginiai reikmenys, istoriniai dokumentai, knygos – iš Vilniaus arkikatedros, šv. Petro ir Povilo, šv.Mikalojaus, šv.Teresės, kitų bažnyčių.

Kurdami muziejų lietuviai pagalbos kreipėsi į Kelno arkivyskupijos specialistus, kurie mielai sutiko pasidalinti savo patirtimi. „Man džiugiausia, kad eksponatus lankytojai galės matyti pirminėje, bažnytinėje aplinkoje, o ne ištrauktus iš jų įprasto konteksto. Tai įtakojo visą muziejaus kūrimo koncepciją", – kalbėjo muziejaus kūrimo darbo grupės pirmininkas dr. Martinas Seidleris.

Meno kūriniams apsaugoti šv.Mykolo bažnyčioje įkurtos specialios saugyklos, kuriose užtikrinama tinkama temperatūra, drėgmė, kiti svarbūs parametrai. Šių saugyklų įrengimas buvo vienas iš bažnyčių ansamblio restauracijos darbų. Pernai buvo baigtas restauruoti šalia esantis bernardinių vienuolynas, šį pavasarį baigta sutvarkyti bažnyčia.


Šiame straipsnyje: mykolo bažnyčia

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Galerijos

Daugiau straipsnių