Šv. Kristoforo kamerinis orkestras švenčia 15 m. jubiliejų

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas profesoriaus Donato Katkaus vasario 26 dieną minės 15 metų gyvavimo jubiliejų. Šia proga 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje orkestrantai žada stilingą vakarą, kuriame netrūks siurprizų.

Per šį sąlyginai trumpą laikotarpį stygininkų sambūris pelnė išties spalvingą reputaciją. Vieniems šis kolektyvas atrodo neatsiejamas nuo linksmų pokštų, stilingo ir lengvo svingavimo, malonių šventiškų vakarų.

Kitiems Šv. Kristoforo orkestras – klasikos ekspertas, puikiai jaučiantis stilistinius niuansus nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos ir nepagydomai įsimylėjęs Haidną.

Dar kiti regi jo misiją kaip lietuvių muzikos propaguotojo, kuris interpretuoja disonansų prisodrintą šiuolaikinę muziką taip pat nuoširdžiai ir entuziastingai, kaip ir melodingas praeities simfonijas.

Niekas dar nesiryžo konstatuoti, kuriame amplua Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra įspūdingiausias, tad gimtadienio proga skambės ir klasikinė muzika, ir šiuolaikinė, ir, žinoma, kaip ir kiekviename susitikime su profesoriaus Donato Katkaus bendraminčių sambūriu, yra didelė siurprizų tikimybė.

Pagrindinę savo penkioliktojo gimtadienio dovaną orkestrantai „išpakuos“ publikos akivaizdoje – tai kompozitoriaus Anatolijaus Šenderovo naujasis kūrinys „Dvylika Donato dienų“.

Ši išgyvenimo drama buvo inspiruota 2007 m. išleisto kalendoriaus, kurio kiekviename puslapyje profesorius Donatas Katkus buvo pavaizduotas vis naujame vaidmenyje.

„Man pasirodė, kad visi šie personažai – tai Orkestro vadovo kovos už meną, būvį ir orkestro egzistencijos realūs vaizdai“, – pasakoja apie kūrinį kompozitorius A. Šenderovas. – “Juk, kartais, jam tenka būti ne tik dirigentu, bet ir šventuoju (dirbant vien iš idėjos), darbininku (nuolat repetuojant), boksininku (kovojant prieš rutiną), valdininku (pasirašyti ar nepasirašyti ?), buhalteriu (duos – neduos pinigų), geologu (ieškant giliai užkastos Koncepcijos), policininku (užtikrinant teisingumą), kariu (kovojant su nedorėliais: išlikti ar neišlikti?), muitininku (ieškant paslėptų netikslumų ir interpretacijos dar neatrastų galimybių ). Greitai teks tapti ir elektriku (po Atominės jėgainės uždarymo)... Taip gimė šis kūrinys, skirtas Orkestro gimtadieniui – juokingai nejuokingas... bet optimistiškas!"

Visus minėtus profesoriaus Donato Katkaus muzikinius pavidalus galima bus išgirsti numatytą premjerai vasario 26-osios vakarą, o sykiu – dar kartą įsitikinti, kad tikrąjį savo vaidmenį – orkestro vadovo bei dirigento – maestro atlieka taip pat išraiškingai.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių