Sutartį su „City service“ valdžia pratęs dar metams

Vilniaus miesto taryba priėmė rezoliuciją, kuria siūloma dar metams pratęsti sutartį su bendrove „City service“ dėl ugdymo įstaigų šilumos ūkio priežiūros. Per šį laiką valdžia privalo paskelbti tarptautinį konkursą tokiai pačiai paslaugai pirkti.

Opozicija stojo prieš sutartį

Pastarasis variantas buvo vienas iš trijų alternatyvų. Paraleliai siūlyta sutarties su bendrove nepratęsti ir ugdymo įstaigų priežiūrą perduoti pačioms Vilniaus mokykloms bei darželiams. Trečias variantas -  pirkti paslaugas iš bendrovės „City service“ dar 5 metus, kaip numatyta sutartyje, tačiau per metus atlikti eksperimentą. Jame dalyvautų 10-12 ugdymo įstaigos pačios save administruotų ir rūpintųsi šilumos ūkiu. Po metų būtų palyginamos šių įstaigų  „City service“ administruojamųjų sąnaudos. Paaiškėjus, kad savivaldybė permoka bendrovei, su ja sutartis būtų nutraukiama.

Tačiau tarybos opozicijai netiko nė vienas siūlytų variantų. Jų nuomone, 2002 metais sudaryta sutartis su „City service“ nenaudinga miestui, per metus suryjanti apie 30 mln. litų mokesčių mokėtojų pinigų.

„Birželį sugalvojote kažką su sutartimi daryti, kai ji jau šį penktadienį baigiasi. Ar kuris iš jūsų matote medžiagoje, apie kokią pinigų sumą kalbama? Aš neradau, bet žinau, kad kalbama apie 30 mln. litų kasmet. Mano nuomone, šita sutartis privalo būti nutraukta, atskirtas šilumos tiekimas nuo aptarnavimo. Jeigu esama koalicija nusprendė tą sutartį pratęsti, tai mūsų nereikia todėl mūsų frakcija šitame balsavime nedalyvaus“, - pareiškė Lenkų rinkimų akcijos frakcijos narys Arturas Liudkovskis.  Jo pavyzdžiu pasekė ir Tvarkos ir teisingumo, bei Fronto frakcijos.

Siūlė gręžtis į savas bendroves

Opozicijos ir jai pritariančios Liberalų sąjūdžio frakcijos nuomone, sutarties pratęsti negalima. Taip pat siūlyta atskirti mokyklų priežiūros ir šilumos tiekimo funkcijas, kurios 2002 metais buvo sukergtos neracionaliai. Mat savivaldybė už mokyklų ir darželių suvartotą šilumą bei karštą vandenį moka bendrovei „City service“, nors šią paslaugą realiai tiekia „Vilniaus energija“.

„Sutartis neteisėta, nes ‚City service“ nėra šilumos ir karšto vandens tiekėjas. Bet jis mums už mokykloms tiekiamą šilumą pateikiama sąskaitos, kurios apskaičiuojamos pagal formulę, o jos rodikliai maksimalūs. Tuo tarpu bendrovė su „Vilniaus energija“ už paslaugą atsiskaito pagal skaitiklių parodymus. Niekas nežino, kiek mokyklos iš tiesų sunaudoja šilumos energijos“, - piktinosi opozicijos lyderis Juozas Imbrasas.

Opozicijos nuomone, už šildymą ir karštą vandenį derėtų tiesiogiai atsiskaityti „Vilniaus energijai“ pagal skaitiklių parodymą, o ugdymo įstaigų administravimą patikėti savivaldybei priklausančioms namus administruojančioms bendrovėms. Mat šios turi licenzijas, leidimus ir pakankamai kvalifikuotų darbuotojų, galinčių atlikti „City service“ darbą.

Taryba nusikratė atsakomybės

Vilniaus miesto valdžia stojo piestu prieš opozicijos pasiūlymą. „Tai mes galime patys ir saugoti savivaldybės pastatą, ir šluoti jos koridorius“, - plūdosi posėdžiui vadovaujantis meras Vilius Navickas.

Vicemeras Romas Adomavičius griebėsi argumento, kad savivaldybei priklausantys namų administratoriai, mokyklas ir darželius prižiūrėję iki 2002 metų, dabar to daryti negali. Esą laikai pasikeitė. O mokykloms pačioms patikėti šilumos ūkį, jo nuomone, taip pat negalima.

„Mokyklose nėra žmonių, kurie suvoktų šiluos ūkį, susivoktų automatizuotoje sistemoje. Be to, tai būtų neekonomiška. Pagal „City service“ pateiktus duomenis, mes už vienos mokyklos priežiūrą per mėnesį sumokame 400 litų. Reikia skelbti naują konkursą, bet per tą laiką ūkis turi būti prižiūrimas tomis pačiomis sąlygomis, kaip buvo. Ir tam nereikia jokio tarybos pritarimo. Sutartį gali pratęsti ir administracijos direktorius ar švietimo skyriaus vedėjas“, - nukirto R.Adomavičius.

Permetusi atsakomybę ant administracijos direktoriaus Vytauto Milėno pečių taryba nurimo ir balsų dauguma pritarė rezoliucijos tekstui.

V.Milėnas sutartį dar metams ketina pratęsti iki šio penktadienio. Tai reiškia, kad „City service“ iki kito šildymo sezono pabaigos toliau prižiūrės 245 sostinės ugdymo įstaigas, kurių bendras plotas siekia 742 tūkst. kv. metrų. Bendrovė ne tik administruos ugdymo įstaigas, bet ir paruoš jas šildymo sezonui, tieks šilumą bei karštą vandenį, atliks tinklų remonto darbus


Šiame straipsnyje: city servisevilnaus savialdybė

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių