Quantcast

Sustabdytas sprendimas skelbti apklausą dėl seniūnijų pertvarkos

Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje Audrius Skaistys sustabdė sostinės savivaldybės sprendimą skelbti apklausą dėl dalies seniūnijų panaikinimo.

A.Skaistys nustatė, jog sprendimas dėl apklausos gali pažeisti viešąjį interesą, teigiama išplatintame pranešime.

Anot A.Skaisčio, skelbiant gyventojų apklausą buvo pažeisti savivaldybės veiklos ir savivaldybės institucijų priimamų sprendimų teisėtumo, bendruomenės ir atskirų savivaldybės gyventojų interesų derinimo, veiklos skaidrumo ir žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo ir gerbimo principai.

Be to, neįvykdyta pareiga prieš skelbiant apklausą savivaldybės tarybos sprendimu patvirtinti daromos apklausos tvarką, kurioje būtų numatytos telefoninės apklausos organizavimo ir vykdymo nuostatos, kaip vietos gyventojai, turintys teisę rinkti Vilniaus miesto savivaldybės tarybą, bus apklausiami vykdant telefoninę apklausą, ir nustatyti apklausos komisijos įgaliojimus.

Praėjusį trečiadienį sostinės taryba nusprendė skelbti vilniečių apklausą dėl prieštaringai vertinamos sostinės seniūnijų pertvarkos, pagal kurią didžioji seniūnijų dalis būtų panaikinta ir pertvarkyta į biurus.

Nutarta respondentų klausti, ar jie pritaria nuomonei, kad Vilniuje seniūnijų yra per daug, kad dalį seniūnijų būtų tikslinga panaikinti ir vietoj jų steigti biurus, taip pat ar gyventojai pritartų seniūnijų ribų pakeitimui.

Tokia apklausa sumanyta po to, kai ankstesnė Vyriausybės atstovė sustabdė tarybos sprendimą naikinti dalį seniūnijų. Ji nurodė, kad prieš imantis tokios pertvarkos, nebuvo apklausti gyventojai.

Sausį Vilniaus taryba pritarė mero Artūro Zuoko pasiūlytam seniūnijų pertvarkos planui, pagal kurį iš šiuo metu esančių 21 seniūnijų būtų panaikinta 16, jų liktų penkios, esančios toliausiai nuo miesto centro.

Vietoj naikinamų seniūnijų būtų įsteigta 11 biurų. Jie būtų labiau centralizuoti nei seniūnijos.


Šiame straipsnyje: vilniaus savivaldybėseniūnija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių