Quantcast

„Susisiekimo paslaugų“ direktorius neteko posto

Vilniaus miesto taryba atleido ilgametį įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorių Vaidotą Antanavičių. Savivaldybėje neabejojama, kad jo vietą artimiausiu metu užims Vilnių valdančiai konservatorių partijai lojalus asmuo.

Išeitinė siekia 48 tūkst. litų?

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ direktorius V.Antanavičius pareigas esą apleidžia savo noru. Spalio 6 dieną jis pasirašė susitarimą su savivaldybės administracijos direktorių pavadavusiu Jonu Urbanavičiumi, kad įmonės vadovas atleidžiamas šalių susitarimu. Tą pačią dieną savivaldybę pasiekė ir V.Antanavičiaus prašymas jį atleisti iš užimamų pareigų.

„Jeigu yra žmogaus prašymas, tai ką, mes jį surišime?“, - tarybą tikino pats meras Vilius Navickas.

Direktorius atleidžiamas jau nuo penktadienio, spalio 9 dienos. Iš pradžių norėta jam išmokėti 6 mėnesių vidutinio darbo užmokesčio dydžio išeitinę išmoką bei kompensaciją už nepanaudotas atostogas. Preliminariai tai siektų apie 48 tūkst. litų. Pats V.Antanavičius esą prašė išmokos, lygios 9 mėnesių vidutiniam atlyginimui, tačiau nėra nė vieno rašytinio dokumento, kuris tai patvirtintų. Esą derybos dėl išmokos su savivaldybės administracijos vadovu vyko žodžiu. Tarybos sprendimu savivaldybės administracijos direktorius įpareigotas su V.Antanavičiumi persiderėti dėl mažesnės išeitinės išmokos.

Bendrovė valdo milijonus

Savivaldybės užkulisiuose kalbama, kad Vilniaus valdžia seniai norėjusi atsikratyti „Susisiekimo paslaugų“ vadovo. Mat esą šis yra godus pinigams ir neteisėtai savindavosi dalį lėšų, skirtų projektams vykdyti. O „Susisiekimo paslaugų“ kuruoti projektai stebina šešiaženklėmis sumomis. Pavyzdžiui, modernios šviesoforų sistemos įdiegimas kainavo 90 mln. litų. Elektroninio bilieto viešajame transporte įdiegimas atsiėjo 20 mln. litų. Ir projektas dar nebaigtas, mat reikia papildomų lėšų vienkartinio elektroninio bilieto įdiegimui.

Apie „Susisiekimo paslaugų“  valdomas milžiniškas lėšas byloja ir savivaldybei pateikta įmonės 2008 metų veiklos ataskaita. Joje nurodoma, kad įmonės turtas siekia 120,5 mln. litų, iš jo ilgalaikio turto vertė – beveik 28 mln. litų. Pernai „Susisiekimo paslaugų“ nuosavas kapitalas sudarė 605 tūkst. litų, iš kurių įmonės savininko kapitalas siekė  400 tūkst. litų.

Šilta vieta parūpo konservatoriams

Nepanorę atskleisti pavardžių politikai ir savivaldybės tarnautojai tikino, kad prie Vilniaus valdžios vairo stoję konservatoriai seniai žvilgčiojo į pelningą bendrovę ir puoselėjo norus įmonės vadovo kėdėje regėti savą žmogų. Norėdami pašalinti V.Antanavičių iš „Susisiekimo paslaugų“ direktoriaus posto valdantieji esą iniciavo bendrovės auditą, kurį atliko savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.

Audito metu paaiškėjo „įdomių“ dalykų, rasta neskaidrios V.Antanavičiaus veiklos įrodymų, tačiau kokios konkrečiai audito išvados – kol kas neviešinama.

„Vilniaus diena“ bandė susisiekti su savivaldybės kontrolieriumi Šarūnu Skuču dėl audito išvadų, tačiau mobiliuoju atsiliepęs kontrolierius informavo negalįs kalbėti. Šiuo metu Š.Skučas ilsisi Turkijoje ir į darbą sugrįš tik ateinantį pirmadienį.

V.Antanavičius bendrovei vadovauti buvo paskirtas 2000 m. gegužę, kai Vilnių valdė liberalų ir centro sąjungos partija.

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių