Suremontuota sostinės mokykla šokiravo higienistus

Trečiadienį Šv.Kristoforo pagrindinėje mokykloje apsilankę Vilniaus Visuomenės sveikatos centro atstovai konstatavo, kad mokyklos patalpos nesaugios joje besimokantiems vaikams.

Mokykla netesi tėvams duotų pažadų

Trečiadienį Šv.Kristoforo mokykloje prasidėjo ugdymo procesas. Vaikai į pamokas rinkosi nuo 8 val. ryto, o po poros valandų mokyklos prieigose jau lūkuriavo ir patalpų saugumo tikrinti atvykę Vilniaus Visuomenės sveikatos centro specialistai. Prie jų netrukus prisijungė ir mokykloje besimokančių tėvų asociacijos pirmininkė Goda Alesienė bei tėvų ir jų atžalų interesus ginantis advokatas Ričardas Varno.

Delegaciją pasitikusi laikinoji mokyklos direktorė Ramutė Šainer aprodė vasarą suremontuotos mokyklos patalpas: padažytos sienos, suklijuotos grindjuostės, suremontuota pusė tualetų, baigiamas lopyti mokyklos stogas.

Tačiau tėvus papiktino tai, kad už Vilniaus miesto savivaldybės paskirtus 250 tūkst. litų buvo atlikti ne pirmosios būtinybės darbai. Esą labiau nei perdažyti mokyklos sienas reikėjo pakeisti sutrūnyti baigiančius langus, kurių stiklai vietomis sudurstyti, kiti - lipnia juosta suklijuoti. Nepasirūpinta pakeisti apšvietimo. Dabar kybančios lempos ne visos turi apsaugos groteles, tad nukritus nors vienai jų, koridoriuje pažirtų ne tik stiklo šukės, bet ir išsilietų nuodingas gyvsidabris. Taip pat nesutvarkyta sporto salė, joje net vinys į grindis nesukalti, ką jau kalbėti apie vietomis sienose išdužusius stiklo blokelius.

Tiesa, tėvams prieš pat mokslo metų pradžią buvo žadėta, kad nesaugioje sporto salėje kūno kultūros pamokos nevyks, tačiau pažadas netesėtas. Kūno kultūros mokytoja vakar prasitarė, kad jokio draudimo dėl pamokų sporto salėje iš mokyklos vadovybės negavusi, tad dvi pirmas pamokas leidusi moksleiviams sportuoti ne lauke, o vaikų sveikatai pavojingoje patalpoje.

Higienistus papiktino nešvara

Jeigu direktorė R.Šainer dar galėjo į tėvų priekaištus atsakyti, jog viskam suremontuoti pristigo pinigų, tai į Vilniaus Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėjos Astos Razmienės pretenziją dėl nešvaros ir muilo trūkumo pasiteisinimo nebuvo.

„Visos mokyklos Vilniaus mieste nugyventos, todėl negaliu teigti, kad šita mokykla pati baisiausia. Vilniaus mieste higienos reikalavimus atitinka tik 22 mokyklos iš 128 mokyklų. Šioje mokykloje trūksta sanitarinių mazgų. Dalis tualetų neremontuoti ir primena Lukiškių kalėjimo sanitarinius mazgus. Taip pat nesaugūs mokyklos koridoriai, sporto salė, kiemas. Jų kapitaliniam remontui lėšos nebuvo skirtos. Tačiau yra dalykų, kuriems atlikti nereikia milžiniškų lėšų. Pavyzdžiui, mokykloje dirba 5 valytojos, tačiau nei langai, nei šviestuvai nevalomi, darbai apsiriboja tik grindų plovimu. Atnaujintuose tualetuose nėra muilo. Aš neįsivaizduoju, kaip mokykla gali kovoti su gripo ir kitomis epidemijomis, jeigu neužtikrinami elementarūs higienos reikalavimai“, - stebėjosi A.Razmienė.

Vilniaus Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus vedėja ketina siūlyti Vilniaus savivaldybei, visų mokyklų steigėjai, sumažinti Šv.Kristoforo pagrindinėje mokykloje mokinių skaičių, dalį jų perkelti į buvusios Šv.Kristoforo vidurinės mokyklos patalpas. Likusiems su papildomu finansavimu būtų galima užtikrinti bent patenkinamas sąlygas mokytis. Tik kitais metais, po numatytų mokyklos renovacijos darbų, iškeltus vaikus būtų galima grąžinti atgal.

Atsiims vaikus iš mokyklos

„Aš privalau savo vaiką leisti į šitą mokyklą, todėl, mano nuomone, tai ne pasiteisinimas, kad yra ir blogesnių mokyklų. Juk ne vakar šita mokykla sugriuvo! Jau pavasarį buvo aišku, kad mokykla nesaugi, o lėšų jos renovacijai nėra. Dabar esame neviltyje - likti čia nesaugu, o grįžti į seną mokyklą galimybės nulinės. Bet mes, tėvai, padarysime viską, blogiausiu atveju aš atsiimsiu savo vaiką iš šitos ugdymo įstaigos. Juk mūsų vaikų saugumas yra pats pagrindinis prioritetas“, - apmaudo neslėpė G.Alesienė, kurios dukra nuo šiandien pradėjo mokytis Šv.Kristoforo pagrindinės mokyklos ketvirtoje klasėje.

„Nuolat žadama, kad kažkas bus padaryta, pavyzdžiui, kad atidės pamokas sporto salėje, bet esmė - kad pinigų remontui tai nėra. Ir direktorė negali pasakyti, iš kur jų gauti. Valdininkai visiškai nepasidomėjo, į kokią mokyklą po reorganizacijos bus atkeliami pagrindinių klasių moksleiviai. Tik kai tėvai iškėlė klausimą, buvo desperatiškai pulta ieškoti lėšų mokyklos remontui, bet akivaizdžiai matome, kad lėšų neužteko. Dėl to tėvai apskundė Vilniaus miesto tarybos sprendimą teismui ir kausis iki galo“, - tikino advokatas R.Varno.

Teismo sprendimu laikinai sustabdyta Šv.Kristoforo vidurinės mokyklos reorganizacija į gimnaziją ir pagrindinę mokyklas. Tačiau teismo nutartis priimta pavėluotai - iki jo jau buvo įsteigtos dvi naujos mokyklos, todėl pamokos teisėtai vyksta nesaugiose patalpose. Kitas teismo posėdis įvyks spalio 19 dieną.

Teismui tėvai pateikę reikalavimą uždrausti vesti pamokas Šv.Kristoforo pagrindinėje mokykloje. Tačiau, jeigu teismas patenkintų tėvų reikalavimą, pagrindinių klasių moksleiviams apskirtai gali tekti išbraukti šiuos mokslo metus. Mat fiziškai vaikų tarsi jau nebėra kur iškelti mokytis.

Duoti žodį lengviau nei jį tesėti

Gintautas Babravičius
Vilniaus miesto vicemeras kultūros, švietimo ir sporto reikalams

Kada gegužės pradžioje buvo priimtas Vilniaus miesto tarybos sprendimas dėl mokyklų pertvarkos ir buvo įsteigta nauja mokykla, susidūrėme su štai kokia problema. Turėjome apleistą pastatą, iš kurio išsikėlė rusų kalba besimokę vaikai. Manėme, kad už 250 tūkst. litų pastatą galbūt pavyks pašalinti higienistų nurodytus trūkumus. Tuos darbus atlikome (remontą vykdė savivaldybės bendrovė „Vilniaus kapitalinė statyba“ - red. past.) ir dabar laukiame higienistų išvadų. Jos bus rytoj.

Esu davęs žodį tėvams, kad, jeigu tos išvados bus neigiamos, tose patalpose ugdymo procesas nebus tęsiamas. Šito žodžio laikysiuosi. Tokiu atveju bus ieškoma galimybių, kaip bent dalį iškeltų vaikų grąžinti į senas patalpas. Tam turėtų pakakti savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimo.

Bet gal higienistų išvados bus kitokios ir gal tėvai nuspręs, kad jų vaikai gali metus pakentėti tokiose patalpose. Juk mes kitais metais šią mokyklą esame numatę renovuoti.


Šiame straipsnyje: Kristoforo mokykla

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių