Quantcast

Su „Vilniaus diena“ - nemokamai į Taikomosios dailės muziejų

„Vilniaus diena“ tęsia akciją ir šį savaitgalį siūlo nemokamai apsilankyti Taikomosios dailės muziejuje. Čia eksponuojamos dvi plačiai pasaulyje žinomo mados istoriko A.Vasiljevo parodos „Nuo mini iki maksi. Septintojo dešimtmečio mada“ ir „Du mados šimtmečiai“. Pirmoje pristatoma per 70 septinto dešimtmečio suknelių, kostiumėlių, per 200 aksesuarų, 62 išdidintos fotografijos.

„Visa paroda skiriama permainingai septinto dešimtmečio madai“, - teigė kolekcininkas. – Joje rodomi reti aukštosios mados drabužiai, pasiūti iš geriausių medžiagų geriausių siuvėjų. Aukštoji mada – tai kokybė, prabanga, daugybė valandų rankų darbo, pasiaukojimas ir meilė madai.“

Antroje parodoje A.Vasiljevas atveria duris į du šimtmečius apimantį mados istorijos laikotarpį nuo romantizmo iki art deco. Joje pristatomi patys vertingiausi menininko kolekcijos eksponatai. Parodoje eksponuojama per 60 suknelių, daugiau kaip 600 aksesuarų, fotografijų, grafikos ir tapybos darbų, taikomosios dailės kūrinių.

Pristatomi itin reti 1820–1940 m. moterų kostiumai ir daugybė moterims bei vyrams skirtų aksesuarų: vėduoklių, skėčių, skrybėlių, papuošalų, rankinių, liemenių, korsetų, lornetų ir dar daug kitų, dabar jau užmirštų drabužių priedų. Akį turėtų patraukti XIX a. antros pusės vakarinės suknelės, krinolinai iš taftos ir pasivaikščioti skirtos suknelės su turniūrais.

Trečioji Taikomosios dailės muziejuje eksponuojama paroda – „Valdovų rūmų lobynas: Lietuvos ir Europos paveldo klodai“. Joje atskleidžiami svarbiausi šių Lietuvos didžiųjų kunigaikščių turtai. Visą ekspoziciją sudaro apie 800 archeologinių radinių ir istorinio interjero vertybių.

Parodoje pristatomi dažnai per stebuklą drėgname dirvožemyje išlikę, ilgiau negu du dešimtmečius kaupti ir kruopščiai restauruoti įvairūs archeologiniai radiniai. Tai – unikalūs keramikos, akmens, medžio, odos, metalo, stiklo ir kiti dirbiniai, atspindintys senosios Lietuvos valstybės istoriją, jos valdovų aplinkos prabangą ir kasdienybę, dvaro įtaką miesto, šalies ir viso Vidurio Rytų bei Šiaurės Europos regiono raidai.

Pamatysite ir išskirtines Gotikos, Renesanso ir Baroko epochų Europos taikomosios ir vaizduojamosios dailės vertybes: baldus, gobelenus, žemėlapius, grafikos kūrinius, Lietuvos valdovų ir didikų portretus, ginklus, šarvus, kitas lituanistines relikvijas.

Muziejus dirba:
šeštadienį – 11-18 val.,
sekmadienį – 11-16 val.
Prie įėjimo turite parodyti balandžio 14 d. „Vilniaus dienos“ numerį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių