Quantcast

Su skustagalviais siejama organizacija minės Vilniaus atgavimo metines

Lietuvių tautinė jaunimo sąjunga spalio 28 d. organizuoja eitynes, skirtas Vilniaus atgavimo 70-osiosms metinėms paminėti.

Dainos ir šūkiai - tik iš sąrašo

Patriotiniu jaunimu save vadinantys veikėjai nutarė atšvęsti dviprasmišką sukaktį: viena vertus, Vilnius grąžintas Lietuva, bet antra vertus - tai tapo pretekstu sovietinės kariuomenės įžengimui į mūsų šalį.

Eitynių organizatoriai, siejami su vadinamųjų skinų judėjimu, renginio dalyviams nustatė griežtas sąlygas. Eitynių dalyviams draudžiama naudoti ar platinti bet kokių politinių partijų ar judėjimų medžiagą ar atributiką neštis plakatus socialine tematika ar pažeidžiančius Lietuvos įstatymus bei „naudoti bet kokias vėliavas, išskyrus lietuvių tautos Trispalvę“. Be to, dviprasmiško Vilniaus išlaisvinimo metines švęsiantiems jaunuoliams „draudžiama skanduoti bet kokius šūkius ar dainas, kurių nėra apačioje pateiktame sąraše“. O sąraše - tik dvi dainos: „Vai, ko nusižvengei“ ir „Oi, neverk, motušėle“.

Tautinės jaunimo sąjungos tinklapyje pateikiami šių dviejų dainų tekstai su visomis instrukcijomis: kurios eilutės turi būti kartojamos ir t.t. „Tavo namų darbai - išmok šias dvi dainas ir eitynių metu garsiai jas dainuok. Padaryk eiseną įspūdinga švente. Taip pat atsinešk Trispalvę vėliavą (pageidautina su kotu). Atmink, lietuvis be dainų - ne lietuvis, patriotas be vėliavos - ne patriotas!“, - rašoma ateiti į eitynes raginančiame pranešime.

Ragina „iškrypėlius pastatyti į kvailio vietą“

Eitynių organizatoriai nevengia sąsajų su prieš keletą mėnesių vykusiomis eitynėmis, kurioms kelią mėgino užstoti būrelis homoseksualų teisių gynėjų. „Nepasiduok jokioms provokacijoms! Legalias šių metų eitynes Gedimino prospekte bandė sabotuoti homoseksualistai, provokavę smurtą savo atžvilgiu. Tik ori ir paniekinama mūsų laikysena tąkart padėjo mums išvengti kolektyvinių ir asmeninių nemalonumų, o iškrypėlius pastatyti į kvailio vietą - ten, kur jiems ir vieta...“, - savotiškoje atmintinėje eitynių dalyviui rašo renginio organizatoriai.

Tautinė jaunimo sąjunga pabrėžia netoleruosianti agresyviai nusiteikusių eitynių dalyvių. Esą patys renginio tvarkdariai pašalins tokius asmenis iš renginio arba įduos juos policijos pareigūnams.

Bijo pakenkti D.Kedžiui

Renginio organizatoriai taip pat teigia sieksiantys išvengti konfliktų su teisėsauga, mat bet kokie incidentai, susiję su „patriotiniu jaunimu“, gali nukreipti dėmesį nuo Drąsiaus Kedžio istorijos. „Šiandien, esant Drąsiaus Kedžio rezonansinės bylos skandalui, jaučiamas didžiulis visuomenės pasipiktinimas visa teisėtvarkos sistema. Raginame Tave, būsimasis eisenos dalyvi, prisiimti visišką atsakomybę už save, o dar svarbiau - prisiimti kolektyvinę atsakomybę už Lietuvos patriotinį jaunimą. Raginame eitynėse elgtis kultūringai ir pagal visus įstatymus, nesuteikti progos „sistemai“ atlikti savo purviną darbą - apšmeižti Lietuvos patriotus“, - rašo Tautinio jaunimo sąjunga. Esą incidentai su eitynių dalyviais gali būti naudingi valdžiai, mat „jai būtų labai naudinga nukreipti visuomenės dėmesį nuo savęs“.

Spalio 28 d. eitynės prasidės 18.30 val., prie Aušros vartų. Eitynių dalyviai 19 val. pajudės Pilies gatve link Katedros aikštės, o prie Gedimino paminklo žada sugiedoti Lietuvos himną.


Šiame straipsnyje: skinaiskustagalviaiKedys

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių