Studentų mitingas baigėsi taikiai (papildyta)

12 val. prie Seimo esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje prasidėjusiame studentų, dėstytojų bei moksleivių mitinge virė aistros. Į protesto akciją atvykęs radikalas Mindaugas Murza su savo šalininkais įsivėlė į konfliktą su policija, mitinge pasirodęs premjeras, Seimo pirmininkas bei švietimo ir mokslo ministras buvo nušvilpti.

Neblaivūs M.Murzos šalininkai

Organizatoriai prašė, kad radikaliais pareiškimais pagarsėjęs Vieningojo lietuvių nacionaldarbininkų sąjūdžio (VLNDS) lyderis M.Murza su savo bendražygiais pasitrauktų, tačiau jis nenorėjo to daryti. Įkalbėti trauktis M.Murzą ragino ir policijos pareigūnai.

Portalo žiniomis, trys M.Murzos šalininkai buvo neblaivūs. Radikalas su savo šalininkais iš mitingo vietos nesitraukė.

S.Tomo šalininkai platino instrukcijas

Į studentų mitingą atvyko ir aukščiausi šalies pareigūnai - Premjeras Andrius Kubilius, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Visi trys į studentus bandę kreiptis politikai buvo nušvilpti.

Protestuotojų ragintas atsistatydinti G.Steponavičius sakė neketinantis to daryti. Tačiau jis pabrėžė gerbiąs protestuotojus.

A.Valinskas su mitingo organizatoriais sutarė, kad 15 val. Seimo Pirmininkas juos priims Seime ir išklausys jų reikalavimus.

Kiek anksčiau į studentų mitingą atvyko ir teisingumo ministras Remigijus Šimašius. Portalui jis sakė atėjęs palaikyti kolegos, švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus. R.Šimašius prisipažino buvęs vienas iš mokslo ir studijų reformos iniciatorių. Mitinge dalyvavo ir Liberalų ir centro sąjungos lyderis Artūras Zuokas.

Tarp protestuotojų buvo ir radikaliais pareiškimais pagarsėjęs Stanislovas Tomas su savo šalininkais. Protestuotojams jie platino lankstinukus, kuriuose nurodoma, kaip elgtis jei demonstrantus sulaikytų policija. Tarp patarimų - mitinge nesiskirti su mobiliuoju telefonu, būti greta merginų, nes jų policija esą nesulaikys.

Mitingo pabaigoje S.Tomas protesto akcijos organizatorių prašė leisti pasisakyti, tačiau žodžio teisės jis negavo. Tada radikalas bandė skųstis policijos pareigūnams tvirtindamas, kad jam neleidžiama pasisakyti, nes jis priklauso nušalintojo prezidento Rolando Pakso vadovaujamai Tvarkos ir teisingumo partijai.

Policijos pareigūnai mitingo metu sulaikė vieną asmenį, kuris į protesto akciją buvo atsinešęs dujinį pistoletą. Į mitingą jis nebuvo įleistas.

Reformos iniciatorius norėtų matyti už grotų

Į mitinguotojus nuo scenos kreipęsis Sąjūdžio aktyvistas Bronislovas Genzelis ragino patraukti reformos architektus baudžiamojon atsakomybėn. Mitingo dalyviai šį jo pasiūlymą sutiko garsiomis ovacijomis.

"Aš pažįstu Gintarą Steponavičių. Moksluose jis yra nevykėlis, todėl ir imasi reformos", - susirinkusiems kalbėjo B.Genzelis.

Vėliau kalbą sakęs mitingą organizavusio judėjimo „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ atstovas Nerijus Stasiulis kvietė atsistatydinti Lietuvos studentų atstovybių sąjungos, Lietuvos studentų sąjungos ir Vilniaus universiteto atstovybių vadovus, nes jie esą nesugeba tinkamai atstovauti studentams.

Mitingas baigėsi be didesnių incidentų. Protesto akcijos pabaigoje sugiedoję studentų himnu vadinamą "Gaudeamus", kuriuo ir pradėjo mitingą, bei Lietuvos himną mitingo dalyviai ėmė skirstytis.

Prie Seimo - sustiprintos policijos pajėgos

Anksčiau organizatoriams paskelbus, kad prie Seimo antradienį susirinks mažų mažiausiai tūkstantis žmonių, sostinės savivaldybė leido organizuoti mitingą, kuriame gali dalyvauti net iki 7000 protestuotojų.

Kaip jau skelbėme, judėjimo „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ atstovai atsisakė Algirdo Paleckio „frontininkų“ paramos.

Sostinės policija mitingo metu sustiprino budėjimą prie Seimo, tačiau kol kas neatskleidžiama, kokios pareigūnų pajėgos palaikė tvarką renginio metu. Mitingo metu buvo galima pastebėti Viešojo saugumo tarnybos specialistų, raitų pareigūnų, policininkų.

„Valdžia mūsų išsigando“

Mitingo organizarorius nustebino itin gausus teisėsaugos pareigūnų, deleguotų palaykiti tvarką renginyje, skaičius. Ypač didelę nuostabą sukėlė raitoji policija, kurios pareigūnai paprastai pasitelkiami tik kritiniu atveju.

N.Stasiulis portalui teigė, kad taip valdžia parodė bijanti taikių protestuotojų. „Akivaizdu, kad jie iš mūsų tikėjosi to, ko mes nei negalvojome daryti“, - sakė vienas pagrindinių mitingo organizatorių.

Papiktino mitingo vieta

Studentai ir dėstytojai mitingavo netoli Seimo esančioje aikštelėje. Dėl pavasariškų orų žemė pažliugo, ir studentai buvo priversti mitinguoti purvyne. Tokia renginio vieta papiktino jo organizatorius.

„Tiek žmonių, kiek šiandien susirinko, galėjo drąsiai tilpti ir Nepriklausomybės aikštėje, laikantis įstatymo numatyto 75 metrų atstumo. Braidėmė po purvyną, mitingas matėsi tik iš kelių gatvių, o nuo Gedimino prospekto jo buvo visiškai nematyti“, - piktinosi N.Stasiulis.

15 val. jis ir kitų mitinge dalyvavusių organizacijų atstovai bus priimti Seime, A.Valinsko priimamajame, kur, Seimo pirmininko žodžiais, „bus siekiama dialogo“.


Šiame straipsnyje: studentaimitingasriaušės

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių