Studentai atsisakė „frontininkų“ paslaugų

Antradienį prie Seimo vyksiantį mitingą organizuojantis judėjimas „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ atsisakė Algirdo Paleckio partijos Frontas paramos. Studentai taip pat teigia darysiantys viską, kad būtų išvengta sausio 16-osios įvykių pasikartojimo.

A.Paleckiui - griežtas „ne“

Mitingą organizuojančio judėjimo atstovas Nerijus Stasiulis portalui teigė, esą A.Paleckio „frontininkai“ aktyviai siūlėsi paremti antradienio renginį, tačiau studentai tokios pagalbos atsisakė.

„Buvo pasiūlymų iš Fronto partijos - jie norėjo ateiti su savo simbolika ir t.t. Bet atsisakėme jų paslaugų. Jie galbūt norėjo mitingą paversti kažkokia Fronto akcija. O mes nenorime, kad tai būtų kažkoks partinis renginys. Tai nėra nei Fronto, nei kitų panašių politinių jėgų akcija“, - aiškino N.Stasiulis.

Vis dėlto mitingo organizatoriai neatmeta galimybės, kad jeigu „frontininkai“ ar kitų nevienareikšmiškai vertinamų organizacijų atstovai ateis į renginį, jiems bus leista pasisakyti. „Galbūt ir leisime jiems pasisakyti ir atiduosime jų pasisakymus mitingo dalyvių teismui“, - svarstė N.Stasiulis.

Karštakošius įduos policijai

Pašnekovas taip pat pabrėžė, kad bus imtasi visų įmanomų priemonių, idant išvengti galimų neramumų. Esą mitingo organizatoriai aktyviai bendradarbiaus su renginį prižiūrėsiančiais policijos pareigūnais ir, esant reikalui, prašys jų pagalbos.

„Policija atliks savo darbą. Ir organizatoriai skirs tvarkdarius tarp mitingo dalyvių. Jie bendraus su policija ir praneš, jeigu kils kokie nors neramumai“, - užtikrino N.Stasiulis.

Nemažas tvarkdarių pajėgas sutelkė iš sausio 16-osios profesinių sąjungų mitingo dalyviai. Tačiau jų pastangos buvo bevaisės.

Dalyvių skaičius kol kas nežinomas

Mitingo organizatoriai kol kas nespėlioja, kiek žmonių susirinks prie Seimo. N.Stasiulio žodžiais, tūkstantis - mažiausias skaičius. Esą nemažai priklausys nuo bendro žmonių aktyvumo bei geranoriškumo.

Pašnekovas teigė, esą tikimasi, jog mitinge dalyvaus nemažas būrys sostinės moksleivių, tačiau čia koją pakišti gali mokyklų vadovai. „Ne visi direktoriai nusiteikę paremti mitingą“, - sakė N.Stasiulis.

Vilniaus miesto savivaldybė judėjimui „Už kokybišką ir prieinamą aukštąjį mokslą Lietuvoje“ leidimą mitingui išdavė praėjusią savaitę. Organizacijos prašyme nurodytas renginio dalyvių skaičius - 7000.

Pagrindiniai mitingo organizatorių reikalavimai - švietimo ir mokslo ministro Gintaro Steponavičiaus atsistatydinimas bei dabartinių aukštojo mokslo reformos planų atšaukimas. N.Stasiulio žodžiais, siekiama, kad valdžia vykdytų aukštojo mokslo reformą ne pagal G.Steponavičiaus pasirinktą liberalų modelį, o orientuojantis į didesnį mokslo prieinamumą nepasiturintiems. Dabartinis reformos kelias esą veda į tokią ateitį, kur aukštasis mokslas bus prieinamas tik turtingiesiems arba apsikrovusiems paskolomis iš bankų.


Šiame straipsnyje: mitingasriaušėspaleckis

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių