Quantcast

STT sulaikė sostinėje žinomus advokatus V.Petravičių ir S.Juodelį

Tiriant galimą korupciją Vilniaus apygardos teisme, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai sulaikė du Vilniuje žinomus advokatus - Vitoldą Petravičių ir Sigitą Juodelį.

S.Juodelis buvo paleistas, kitas advokatas V.Petravičius buvo 48 valandoms sulaikytas ir iki šiol laikomas areštinėje.

Prokuratūra teigia, kad advokatams reiškiami įtarimai.

„Įtarimų pareiškimas gali nieko nereikšti, (...) čia gali nieko ir nebūti, tačiau nesinori, kad advokatai įsipainiotų į tokius dalykus“, - BNS įvykį komentavo Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Leonas Virginijus Papirtis.

Pasak jo, antradienį į jį kreipėsi teisėsaugos pareigūnai ir pranešė, kad minėtų advokatų kontorose bus atliktos kratos. Advokatūra nusiuntė savo atstovus į kratų atlikimo vietas. S.Juodelis dirba Vilniaus miesto 10-ojoje advokatų kontoroje Ulonų gatvėje, V.Petravičius turi biurą Giedraičių gatvėje.

Pasak L.V.Papirčio, advokatas S.Juodelis buvo atvykęs pas jį trečiadienio rytą. Jis buvo paprašytas aprašyti susitikimo išvakarėse įvykius. Advokatų etikos kodeksas įpareigoja advokatu pranešti Lietuvos advokatų tarybai apie jų atžvilgiu pradėtus ikiteisminius tyrimus ir kitus teisėsaugos veiksmus.

S.Juodelis yra ne kartą gynęs įtariamuosius kontrabandos bylose.

Advokatas V.Petravičius 2005-2006 metais įvairiuose Lietuvos teismuose atstovavo Rusijos eksbankininkui Igoriui Babenkai prieglobsčio prašymo bei ekstradicijos bylose.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo 51 metų R.Skirtuno kabinete antradienio pavakarę buvo atlikta krata, buvo rastos kelios dešimtys tūkstančių litų, kurie galėjo būti perduoti kaip kyšis, trečiadienį pranešė STT ir prokuratūra. Įtariama, kad kyšis galėjo būti perduotas siekiant palankaus sprendimo baudžiamojoje byloje.

Galimos korupcijos bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Linas Kuprusevičius

BNS sakė, kad advokatams ir fiziniam asmeniui pareikšti įtarimai.

Ikiteisminis tyrimas pradėtas dėl prekybos poveikiu, papirkimo bei kyšininkavimo. Pasak prokuroro L.Kuprusevičiaus, įtarimai reiškiami pagal tuos pačius straipsnius, pagal kuriuos pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Įtarimai kol kas nepareikšti tik teisėjui R.Skirtunui, nes teisėjas turi teisinę neliečiamybę, baudžiamosios atsakomybės patraukimui reikalingas Seimo sutikimas.

Po kratos R.Skirtunas pasiprašė suteikti jam nemokamas atostogas iki penktadienio, nes dėl susiklosčiusios situacijos negali nagrinėti bylų.

R.Skirtunas Vilniaus apygardos teisme dirba nuo 2007 metų gegužės.

1984-1991 jis dirbo Vidaus reikalų ministerijoje, tardytoju, Tardymo skyriaus poskyrio viršininko pavaduotoju.

1991-1993 metais buvo bendrovės „Hermes“ juristas, 1993-ųjų kovą tapo Vilniaus miestojo 1-ojo apylinkės teismo teisėju ir juo dirbo iki paskyrimo į Vilniaus apygardos teismo teisėjo pareigas.

Ikiteisminį tyrimą atlieka STT Vilniaus valdybos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro Organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių pareigūnai. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.


Šiame straipsnyje: STTteisėjasadvokataikorupcija

NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimis

Rimis portretas
Žmonės šneka-žmonės žino,kad advokatai tam it yra,kad teisėjui kyšį nuneštų. Tik ar visi tą gali padaryti??? Pradedantis,neturintis ryšių-pažinčių - gal ir ne,bet asai-kodel NE???? Gyvenime daugumai teko patirti,kad bėdnas esi... ir nieko..."NEGALI"

kaunietis

kaunietis portretas
teist ir sodint balvonus kokia 15 metu su visa turto konfiskacija

juokdariai

juokdariai portretas
O kodėl pareigūnai įsivaizduoja kad tai kyšis?Ten ką buvo parašytas ir šalia pinigų padėtas raštelis kad tie pinigai yra skirti kyšiui su konkrečiu adresatu?O gal tai advokatų užmokestis?Gal tai asmeniniai pinigai?Gal kas skolą gražino arba paskolino?:)
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių