Startuoja tarptautinis festivalis „Skamba skamba kankliai“

Vilniuje nuo ketvirtadienio iki sekmadienio vyks tradicinis tarptautinis 40-asis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“.

Šių metų festivalio programoje – beveik 50 įvairių renginių, pranešė organizatoriai.

Festivalio svečiai per tris dienas galės išvysti tiek savo etnines dainavimo, giedojimo, šokio ar muzikavimo tradicijas tęsiančių Lietuvos bei užsienio svečių folkloro ansamblių koncertus, tiek jaunimo šiuolaikinio folkloro grupių pasirodymus, „Nakties muzikos“ ciklo projektus. Jų laukia ir  tradiciniai šokių vakarai, kiti teminiai koncertai, kuršių genties kostiumo pristatymas, pasidainavimų-atsiminimų vakaras.

Festivalio dalyviai koncertuos Rotušės aikštėje, Šv. Kotrynos ir Šv. Jonų bažnyčiose, klube „Propaganda“, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus, Vilniaus universiteto, Prezidentūros kiemuose, Nacionalinio dramos teatro, Vilniaus universiteto Teatro, Dailės akademijos Gotikos salėse, o sekmadienį – Vilniaus senamiesčio kiemuose, skveruose, aikštėse.

Festivalyje laukiama svečių iš užsienio- koncertuos folkloro kolektyvai ir atlikėjai iš Airijos, Baltarusijos, Estijos, Indonezijos, Italijos, Karelijos, Prancūzijos, Rusijos, Ukrainos, Žaliojo Kyšulio salų.  Antrus metus iš eilės festivalio organizatoriai visus kviečia į unikalų skambantį Sutartinių taką, kuris šiemet bus nusidriekęs nuo Barbakano iki Vilniaus universiteto. Jį vainikuos sutartinių vakaras „Či variniai vartaliai“.

Antrus metus festivalyje savo vietą randa ir šiuolaikinio folkloro koncertai „Folkloro paralelės“, kuriuose jungiamas naujas liaudies dainos ir melodijos interpretavimas, šiuolaikinių bei liaudies instrumentų garsai. Folkloro paralelių scenoje telpa tiek jaunos, tiek senai gyvuojančios grupės.Pasišokti, kitų tautų šokių pasimokyti ir savų išmokyti kvies „Tautų šokiai“, šokio sūkuryje suktis ir etnokiną žiūrėti kvies „Naktišokių mozaika“.

Jubiliejaus proga veiks „Skamba skamba kankliai“ fotografijų paroda bei pasirodys DVD „Skamba skamba kankliai – 40“, kuriuose užfiksuota festivalio raida, gražiausi ir ryškiausi prisiminimai, bei leidinys „Naktišokiai II“, kurį sudaro kompaktinė melodijų plokštelė, šokių aprašai bei vaizdo įrašas.Kaip ir kasmet festivalį puoš Rotušės aikštėje įsikūrusi tautodailininkų liaudies amatininkų ir kulinarinio paveldo atstovų mugė.

Vilniečiams ir miesto svečiams bus pristatytas liaudies menas, senieji amatai, mūsų krašto kultūros išskirtinumas. Mugėje dalyvaus per šimtą atstovų iš visos Lietuvos ir užsienio šalių, o tradiciškiausi meistrai ne tik prekiaus savo gaminiais, bet ir demonstruos savo amatą.Festivalis rengiamas nuo 1972 metų.


Šiame straipsnyje: Skamba skamba kankliaifolkloras

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių