Quantcast

Staigmenos vaikams Vilniaus knygų mugėje

Vilniaus knygų mugėje vyks plati kultūrinė programa: diskusijos,  susitikimai, pristatymai suaugusiems, iš viso apie 250 renginių. Tačiau kaip ir kasmet, nebus pamiršti ir mažieji lankytojai.

Vaikų knygų iliustracijos „Illustrarium'o" parodoje

Vienu pagrindinių 2012 metų Vilniaus knygų mugės meniniu akcentu taps Tarptautinių kultūros programų centro inicijuota paroda  „Illustrarium: šiuolaikinės Lietuvos vaikų knygų iliustracijos“, pristatyta tarptautinėje Bolonijos vaikų knygų mugėje 2011 m. Lietuvai dalyvaujant garbės viešnios teisėmis. 

Parodoje eksponuojami 32 ryškiausių paskutiniojo dešimtmečio iliustruotojų kūriniai, atskleidžiantys margą Lietuvos vaikų knygų iliustracijos panoramą. „Illustrarium‘e“ lankytojai ras ir nuo vaikystės pažįstamus dailininkus – Kęstutį Kasparavičių, Rimvydą Kepežinską, Stasį Eidrigevičių, ir jaunosios kartos iliustruotojus – Rasą Joni, Liną Dūdaitę, Jurgą Šarmavičiūtę bei daugelį kitų geriausių šios dienos knygų dailininkų. 

Paroda ypatinga ne tik turiniu, bet ir originalia ekspozicija, kviečiančia žiūrovus atverti daugybę „Illustrarium’o“ durelių ir atrasti iliustracijas patiems. Taip pat parodą papildo didelio dėmesio sulaukęs katalogas anglų kalba, jame pristatomi parodos dalyviai ir jų darbai.„Illustrarium‘o“ ieškokite 3-ioje salėje, prie Forumo.   

Mugėje vaikai kurs animaciją

Jau vienuoliktą kartą mugėje veiks Sigutės Chlebinskaitės kūrybinė studija „Tu gali sukurti knygą“. Tik šį kartą vienas kultūrinės programos organizatorių Tarptautinių kultūros programų centras drauge su „Skalvijos“ kino centru inicijuoja animacijos dirbtuvėles „Karlsono kinas“, skiriamas maždaug 6-12 metų vaikams. 

Kaip negyvą, plokščią popierinę knygą priversti judėti ir papasakoti ne vien žodžiais ir piešiniais, bet ir judesiu, veiksmu? Per kelias mugės dienas vaikai bus supažindinami su įvairiomis animacijos technikomis ir rūšimis. Tačiau bus bandomi ir nauji animacinių filmų kūrimo būdai. Tarkime, Vilniaus istorija pasakojama akvarele spalvinant žemėlapį. Vaikiškas nuotykis perteikiamas animuojant Morzės abėcėlę ar Brailio raštą. Bus kuriama ir abėcėlės animacija, kai pradeda judėti nepažįstamos ar jau žinomos raidės. Vaikai bus supažindinami ir su šešėlių animacija – filmukais iš karpinių. 

Į „Karlsono kiną“ užsukęs mažasis mugės lankytojas galės išbandyti ir seniausią animacijos techniką – optinius žaislus. Jis susipažins su praksinoskopu, taumatropu ar animacine knygele: sužinos, kaip veikia šie nesudėtingi žaislai, su kuriais lengvai perprantami animacijos principai ir išmokstama pačiam kurti filmus. 

Vaikams bus papasakota ir apie naujovę – elektronines knygas. Kas tai yra? Kaip jomis naudotis? Siekiama paskatinti vaikų susidomėjimą nauja knygų skaitymo kultūra. Daug knygų miršta, jos nėra perleidžiamos. Išleidus jas elektroniniu pavidalu, joms tarsi suteikiamas antras gyvenimas, knygos vėl tampa prieinamos. 

Greta dirbtuvėlių nuolat veiks Karlsono kino salė, kurioje bus demonstruojami ir vaikų, ir profesionalių autorių sukurti animaciniai filmai. Todėl Vilniaus knygų mugės svečiai, besiruošiantys į knygų fiestą, drąsiai gali imti su savimi ir atžalas – joms čia tikrai nebus nuobodu. 

13-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė  /  tarptautinė Baltijos knygų mugė vyks  vasario 23 - 26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, Laisvės pr. 5.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių