Quantcast

Š.Skučas toliau bylinėjasi su Vilniaus savivaldybe

Iš savivaldybės kontrolieriaus pareigų antrą kartą atleistas Šarūnas Skučas bando įrodyti, kad ir dabar iš pareigų buvo atleistas nepagrįstai.

Vilniaus apygardos administracinis teismas pirmadienį ketino nagrinėti Š.Skučo bylą, tačiau dėl pareiškėjo ligos posėdį atidėjo rugpjūčio 20 dienai.

Teismo atstovė spaudai Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS sakė, kad Š.Skučas skundžia sausio 25 dienos savivaldybės sprendimą, kuriuo jis iš darbo atleistas už pravaikštas. Pareiškėjas prašo įpareigoti savivaldybę grąžinti jį į darbą ir priteisti vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką. Tai padaryti skubos tvarka.

Pernai gruodžio 27 dieną tas pats Vilniaus apygardos administracinis teismas pripažino, kad savivaldybės kontrolierius iš pareigų atleistas neteisėtai ir turi būti grąžintas į pareigas. Teismas Š.Skučui taip pat priteisė iš Vilniaus miesto savivaldybės vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo atleidimo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos.

Sprendimą dėl grąžinimo į darbą buvo nurodyta vykdyti skubiai. Gruodžio 28 dieną Š.Skučo advokatas kreipėsi į teismą, kad jis leistų skubiai vykdyti sprendimą. Kitą dieną teismas priėmė nutartį, kad leidžia sprendimą vykdyti skubiai.Š.Skučas nutartį dėl skubaus teismo sprendimo vykdymo teigia gavęs tik sausio 3 dieną.

Tą pačią dieną jis kreipėsi elektroniniu laišku kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, teiraudamasis, ar nėra kliūčių teismo sprendimo vykdymui. Gavęs atsakymą, kad kliūčių nėra, Š.Skučas sausio 4 dieną nuvyko į darbą savivaldybėje. Ten jis buvo supažindintas su pranešimu apie tarnybinį nusižengimą. Jame buvo nurodyta, kad padarė drausminį pažeidimą - pravaikštą, nes nebuvo darbe sausio 2 ir 3 dieną.Sausio 2 dieną meras priėmė potvarkį dėl teismo nutarties vykdymo ir grąžinimo į buvusias pareigas.

Sausio 11 dieną Š.Skučas komisijos pirmininkui įteikė paaiškinimus dėl nusižengimo, bet į tai nebuvo atsižvelgta ir jis buvo atleistas iš tarnybos.Savivaldybė atsiliepime teismui teigia, kad gruodžio 29 dieną teismas leido skubiai vykdyti nutarties dalį. Vėliau išleisti potvarkiai, kad valdininkas galėtų dirbti.

Turėjo būti skubiai vykdoma iš abiejų pusių, jis turėjo žinoti, kad nutartis skubaus vykdymo.''Kai teismas nutartimi jį grąžino į pareigas, jis ignoravo valstybės tarnautojo pareigas, nepaisė tarnybos interesų, subjektyviai vertino skubų sprendimo dalies dėl grąžinimo į pareigas vykdymą, pasirinko sau patogią grįžimo datą - sausio 4 dieną", - rašoma savivaldybės atsiliepime.

Sostinės savivaldybė teigia, kad toks Š.Skučo elgesys patvirtino jo sąmoningą vengimą ir nenorą atlikti kontrolieriaus pareigų, jis nedalyvavo sausio 2 dienos posėdyje.Vilniaus savivaldybės kontrolierius atleistas pernai birželio 28 dieną 32 sostinės politikų balsų dauguma, 10 tarybos narių balsavo prieš atleidimą.Š.Skučo pavardė žiniasklaidoje mirgėjo, kai jis pareiškė sulaukęs spaudimo iš tuometinio mero konservatoriaus Viliaus Navicko.

Tuomet taip pat bandyta jį atleisti, bet nesėkmingai.Kontrolieriaus teigimu, spaudimą iš mero jis patyrė, kai paviešino nuomonę apie Balsių mokyklos statybos kainą bei paskelbė Vilniaus šilumos tinklų nuomos sutarties efektyvumo audito analizę.

Pastarojoje ataskaitoje išsakyta abejonių, kad kai kurie viešieji pirkimai galėjo vykti neskaidriai, o tai galėjo lemti šilumos kainos augimą.BNS turimas garso įrašas atskleidė, kaip tuometinis meras V.Navickas, susitikęs su Š. Skuču, „mokė“ kontrolierių daryti tyrimus, palankius valdančiajai koalicijai.Šiemet gegužės viduryje Vilniaus savivaldybės kontrolieriumi paskirtas konkursą į šias pareigas laimėjęs Gintaras Radavičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių