Sprendžiama, ar nutraukti bylą buvusiam „Vilniaus vandenų“ vadovui

Vilniaus apygardos prokuratūra siekia, kad buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Bronius Miežutavičius būtų nuteistas už savo vadovautos įmonės turto pasisavinimą ir nubaustas pinigine bauda.

Prokuratūros apeliacinį skundą trečiadienį išnagrinėjusi teisėjų kolegija savo sprendimą skelbs kovo 21 dieną.

B.Miežutavičius į teisėsaugos nemalonę pateko, kai 2007 metais sausio 2 dieną pasirašė įsakymą, kuriuo sau skyrė keturių vidutinių atlyginimų dydžio priedą - 35 tūkst. 830 litų. Po dviejų dienų į jo mokėjimo kortelę atskaičius mokesčius buvo pervesti beveik 24 tūkst. litų.

2010 metais lapkričio 24 dieną Vilniaus miesto 3-asis apylinkės teismas nusprendė, kad buvęs „Vilniaus vandenų“ generalinis direktorius viršijo savo įgaliojimus, pažeidė Akcinių bendrovių įstatymą ir bendrovės įstatus, kai pasirašė įsakymą, kuriuo sau skyrė keturių vidutinių atlyginimų dydžio priedą. Tačiau, šio teismo manymu, B.Miežutavčius padarė ne baudžiamąjį nusikaltimą, o drausminį nusižengimą.

Vilniaus apygardos prokuratūra padavė apeliacinį skundą ir mano, kad išteisinamasis nuosprendis turi būti panaikintas ir buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas turi būti pripažintas kaltu. Prokurorė Jorūnė Žeberskienė posėdyje trečiadienį teigė, kad žemesnės instancijos teismas netinkamai taikė baudžiamąjį įstatymą, todėl jo išteisinamasis nuosprendis turi būti panaikintas.

Tuo tarpu B.Miežutavičiaus advokatas Juozas Gaudutis teisme buvo lakoniškas - turi būti paliktas galioti išteisinamasis nuosprendis, o pati byla nutraukta suėjus patraukimo baudžiamojon atsakomybėn terminui. Advokato aiškinimu, šiemet sausio 4 dieną suėjo penkerių metų senaties terminas dėl jo kliento patraukimo baudžiamojon atsakomybėn. Būtent tą dieną prieš penkerius metus buvo padarytas pavedimas.

„Procesas toliau negalimas“, - pareiškė J.Gaudutis. Jis sakė negalįs sutikti su prokuratūros skundu, nes išteisinamasis nuosprendis yra teisėtas ir pagrįstas.

B.Miežutavičius teismo prašė atmesti prokuratūros skundą.

Jis BNS išreiškė pasipiktinimą, kad be reikalo tampomas po teismus, nes „Vilniaus vandenis“ paliko kaip pelningą įmonę, o ateidamas dirbti 1997 metais ją esą rado skendinčią skolose.

B.Miežutavičiaus byla po teismus klaidžioja jau kelerius metus. Ji jau buvo kartą nagrinėta Vilniaus apygardos teisme, paskui ją peržiūrėjo Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Dabar ji vėl grįžo į Vilniaus apygardos teismą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Reikia susimąstyti

Reikia susimąstyti portretas
"Vilniaus vandenys" - nėra ūkis, o tik komunalinė paslauga. Valstybė sudarkė ekonominę sistemą, apmaudu, kai išardė ekonominiais ryšiais susijusias pramonės įmones. Iš senamiesčio ši įmonė turi išsikelti, nes bažnytinio stiliaus monumentai labai atsargiai prižiūrimi, negalima kasinėti, griauti. Darbininkams nepatinka istorinė aplinka, kaip ir kitiems praktiškiems žmonėms. Ūkis - tai yra pramonė, transportas, žemės ūkis. Vanduo - resursas, paslauga. Visai kita vertė, nes valdžia viską matuoja pinigais. Daug nesąmonių.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių