Sporto projektams Vilnius skirs rekordinę 1 mln. eurų sumą

Vilniaus savivaldybė skelbia sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, sporto renginiams bei inventoriui ar įrangai įsigyti, atranką. Šiemet Savivaldybė sporto organizacijoms paskirstys rekordinę sumą – 1 mln. eurų.

Pernai sporto iniciatyvoms buvo skirta 800 tūkst. eurų, 2020 m. 700 tūkst. eurų, o 2019 m. – 200 tūkst. eurų. Tad finansavimas sporto projektams per ketverius metus išaugo 5 kartus.

„Sportas šalia pagrindinio savo vaidmens atlieka ir daugybę socialinių funkcijų – sporto veiklų pagrindu buriasi bendruomenės, didėja socialiai pažeidžiamų grupių ir vaikų užimtumas, gerinama fizinė ir psichinė gyventojų sveikata. Dėl to eilę metų ieškome vis didesnių finansavimo galimybių organizacijoms, kurios vykdo sporto veiklas, padedame apsirūpinti įranga ir kitais būtinais įrankiais“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Sportas šalia pagrindinio savo vaidmens atlieka ir daugybę socialinių funkcijų – sporto veiklų pagrindu buriasi bendruomenės, didėja socialiai pažeidžiamų grupių ir vaikų užimtumas, gerinama fizinė ir psichinė gyventojų sveikata.

400 tūkst. eurų bus paskirstyta sporto renginių organizavimui, 300 tūkst. – įvairių fizinio aktyvumo veiklų projektams ir dar tiek pat bus skirta įvairiam sporto inventoriui įsigyti. Paraiškas finansavimui gauti gali teikti visos ne mažiau kaip vienerius kalendorinius metus Vilniaus mieste registruotos sporto srityje veikiančios organizacijos.

Pateiktų paraiškų vertinimas, kaip ir ankstesniais metais, bus vykdomas trimis etapais. Pirmiausia bus įvertinta dokumentų atitiktis administraciniams tinkamumo reikalavimams, tuomet paraiškų turinį vertins ekspertai, o trečiajame etape projektų vertinimo komisija pateiks savo rekomendacijas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorei.

Projektai bus vertinami remiantis nustatytais bendraisiais ir specialiaisiais kriterijais. Bendrieji kriterijai taikomi projekto aktualumo, jo poveikio ir tęstinumo, taip pat biudžeto pagrindimo, projekto valdymo kompetencijų ir viešinimo plano vertinimui.

Specialieji balai bus skiriami už sporto profesionalų – lektorių, švietėjų, fizinio aktyvumo veiklų vedėjų – įtraukimą, skirtingų kartų ir šeimų įtraukimą į sporto veiklas, jaunimo iki 24 m. užimtumo didinimą, žmonių su negalia integraciją, senjorų įtraukimą, Vilniaus miesto 2020–2022 metais atnaujintų viešųjų sporto erdvių panaudojimą, dalyvių įtraukimą į ilgalaikį (ne mažiau kaip 3 mėnesių trukmės) fizinį aktyvumą, veiklų pasiekiamumą nuotoliniu būdu, nemokamus užsiėmimus ir tvarias veiklas.

„40 proc. viso vertinimo sudaro specialieji balai, kuriuos kasmet adaptuojame pagal poreikį. Šiemet daugiau balų skirsime už žmonių su negalia įtraukimą į sporto veiklas. Matome, kad dėmesio šiai grupei vis dar labai trūksta, tad tikimės, kad tai bus paskata sporto organizacijoms tapti atviresnėms ir lankstesnėms“, – pažymi V. Benkunskas.

Paraiškos teikiamos Vilniaus elektroninėje paraiškų ir ataskaitų valdymo sistemoje adresu https://konkursai.vilnius.lt/. Jas būtina pateikti per 20 darbo dienų nuo kvietimo teikti paraiškas paskelbimo datos, iki 2022 m. gruodžio 16 dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

senis

senis portretas
aišku nacionalini stadiona pastatė buvusius profsąjungos rūmus sugriovė dabar galima ir milijonais pasišvaistyt.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių